Голосування

Щоб забезпечити більш комфортне життя людям старшого віку потрібно:

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Ми в соцмережах
Жовтень 2013
П В С Ч П С Н
« Вер    
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Соціальні працівники області ознайомилися зі стандартами надання паліативної допомоги

Полегшити страждання хворих і психологічно підтримати їх рідних, допомогти  пережити важку хворобу і смерть найближчої людини покликана паліативна і хоспісна допомога. В Україні цей вид медичних послуг ще не настільки поширений, На щастя, ситуація змінюється, до медиків долучаються працівники соціальних установ. На сьогодні в нашій державі уже прийняті стандарти надання паліативної допомоги.  Вперше у Луцьку відбувся семінар — навчання, під час якого соціальних працівників ознайомили з ними.

Паліативна допомога в світі надається з давніх часів. Її завдання — зробити усе можливе, аби полегшити біль важкохворому і він психологічно легше проживав свої останні дні, і рідні, які за ним доглядають, могли спокійніше ставитись до неминучого фіналу. Як свідчить статистика, щороку збільшується кількість людей, які потребують паліативної і хоспісної допомоги. Одна з причин — старіння населення. Якщо раніше вважалося, що надання цього виду допомоги — це прерогатива медиків, то сьогодні і соціальні служби долучаються до цієї непростої роботи.

У Луцьку діє обласний хоспіс, розрахований на 25  місць. Усього в Україні діє 9 подібних установ, при деяких лікарнях функціонують відділення. Цього надзвичайно мало, стверджують фахівці. За словами заступника головного лікаря обласного хоспісу Наталії Рабченюк, особливо потребують психологічної і соціальної підтримки діти.

В Україні ситуація змінюється, однак, ще належно не відпрацьована нормативно-правова база, не вистачає фінансів, не врегульована процедура забезпечення важкохворих знеболювальними засобами. А найголовніше — люди не усвідомлюють важливості надання паліативної допомоги. Однак, як би це страшно не звучало, усі ми смертні і, дай Боже, уникнути важких недуг наприкінці земного життя.