Щороку 28 червня наша держава відзначає свято Основного Закону. Урочисті збори з нагоди 19-ої річниці прийняття Конституції України відбулись в сесійній залі обласної ради.
У зв’язку з воєнними діями на східних фронтах України, захід був окрашений смутком і скорботою. Присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів-учасників АТО хвилиною мовчання. Від обласної ради та облдержадміністрації юні ліцеїсти поклали вінки і квіти до пам’ятника борцям за волю і незалежність України, до могили Василя Мойсея та на Алею почесних поховань у селі Гаразджа.
Про історію прийняття основного закону держави розповів народний депутат України І скликання, почесний громадянин міста Луцька Андрій Бондарчук. Він був єдиним волинянином, який увійшов до складу Конституційної комісії.
«Це було в умовах, коли три чверті парламенту були членами комуністичної партії. Можете уявити, які гарячі дискусії, які баталії розгорталися тоді за кожну фразу, кожне слово і кожний параграф цього документу», – сказав Андрій Бондарчук.
Андрій Бондарчук розповів, що у 90-х роках правової бази для Конституції не було, тому народні депутати почали “латати” Конституцію УРСР. Адже, хоча Конституція Пилипа Орлика й була документом високого зразка європейської демократії, однак вона не відповідала тодішнім історичним умовам. Проект Конституції України винесли на всенародне обговорення, потім був тривалий процес її затвердження і знаменита Конституційна ніч.
«Саме тоді наші шановні депутати, приймаючи це рішення, вже задумувалися над тим, як буде жити країна, в якому вона буде статусі. Напевно, це були перші маленькі кроки до початку великої євроінтеграційної процедури, яку ми проходим сьогодні», – зауважив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.