На ІІ сесії обласної ради сьомого скликання попередньо планували внести зміни до обласного бюджету 2015-го року, а також затвердити проект обласного бюджету 2016-го. Зважаючи на те, що державний бюджет досі не ухвалений, із чотирьох запланованих питань розглянули лише 2.
Необхідність внесення змін до обласного бюджету 2015-го року спричинена постановою Кабміну щодо впорядкування структури заробітної плати та особливості здійснення індексацій. Відповідно до неї, відбулося підвищення зарплат у бюджетній сфері на 10%. Після ретельних розрахунків, за словами директора департаменту фінансів облдержадміністрації Ігоря Никитюка, з’ясувалося, що для виконання цього нормативу обласному бюджету додатково необхідно 4 мільйони 616 тисяч гривень.
«Ці кошти розпорядники коштів знайшли за рахунок власних коштів. Тобто, додатково виділяти кошти на підвищення зарплати немає необхідності», − наголосив він.
Ці зміни не викликали у депутатів жодних запитань. «Гаряче» стало, коли голова бюджетної комісії обласної ради Людмила Кирда нагадала про фінансування житла сім’ям загиблих в АТО.
«Йдеться сьогодні про виділення мільйона 296 гривень. Укладені договори на придбання трьох квартир. З державного бюджету виділено 900 тисяч гривень. З ковельського міського бюджету — 420 тисяч гривень. Я вважаю вирішення проблем цієї категорії людей надзвичайно важливе», − зазначила вона.
Із державного бюджету кошти виділяють із розрахунку, що квадратний метр житла вартує 6 тисяч 991 гривню. Насправді ж, у містах обласного значення, наприклад у Луцьку чи Ковелі ця сума вдвічі більша — від 14 до 18 тисяч гривень. Зрозуміло, що доводиться виділяти додаткові кошти з обласного і міського бюджетів. Але, на думку голови обласної ради Ігоря Палиці, такі питання не вирішуються зопалу. Тому, щоб з’ясувати ситуацію, вирішили заслухати директора департаменту соціального розвитку облдержадміністрації Оксану Гобод.
«На сьогоднішній день житлом забезпечено 15 сімей. Решта сімей до кінця року даним житлом забезпечена не буде. Постанова Кабміну передбачала можливість співфінансування благодійних коштів, коштів від самих сімей загиблих, а також коштів місцевих бюджетів», − сказала вона.
Хоча бюджетна комісія й рекомендувала виділити кошти на придбання житла, і голова обласної ради, і голова облдержадміністрації наполягали на передчасності ухвалення такого рішення. Аргументували так: кошти на ці потреби передбачені в державному бюджеті. Але яка сума — невідома, тому варто зачекати ухвалення державного бюджету. Натомість Ігор Палиця запропонував альтернативний вихід із ситуації.
«Якщо обласна рада не проти, я пропоную таким чином вирішити. Це питання знімається, фонд його вирішить за свій рахунок з меценатських коштів», − повідомив він.
Після вирішення цього питання, у роботі сесії оголосили перерву. Обласний бюджет 2016-го року ухвалюватимуть вже у січні, адже відповідно до Закону України «Про бюджет», затверджувати головний фінансовий документ краю можна через 2 тижні після опублікування у друкованих ЗМІ державного бюджету.