Сьогодні християни східного обряду святкують Хрещення Господнє або Богоявлення. Це третє, найбільше й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. Цього дня згадується і прославляється Євангельська подія хрещення Ісуса Христа у річці Йордан святим Іоанном Хрестителем. У Святому Письмі сказано, що під час хрещення на Ісуса із неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух і пролунав голос Божий, тому свято і називається Богоявленням.
У всіх храмах на Хрещення служать Святкову Літургію, яка завершується великим освяченням води. Вона називається Богоявленською або Йорданською, нею освячують храми і домівки, дають пити тяжкохворим, зберігають удома впродовж року до наступного Водохреща.
Читайте також: Митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятить воду на КП “Луцькводоканал”
Одна з традицій цього свята – хресний хід до водохресної ополонки, яку називають Йордань, і масове купання в ній. Воду освятили і на річці Стир у Луцьку. Службу очолив митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл.
У народі існує чимало прикмет, пов’язаних із Водохрещем. Якщо цього дня ясна й холодна погода – на посушливе літо, похмура й сніжна – на рясний урожай. Під час освячення води йде сніг – добре роїтимуться бджоли і колоситиметься хліб.