На Волині з робочою поїздкою перебувала заступник міністра екології та природних ресурсів України Світлана Коломієць. Урядовець оглянула модернізовану станцію водопідготовки Дубнівського водозабору комунального підприємства “Луцькводоканал”. Тут вода очищується і після цього надходить до споживачів. У Луцьку її супроводжував і народний депутат України Ігор Лапін. Київських гостей ознайомили з історією комунального підприємства, технологічним процесом роботи та повідали про перспективні напрямки роботи. Директор комунального підприємства Іван Корчук розповів про модернізацію технологічної системи станції водопідготовки Дубнівського водозабору. За його словами, нині головна проблема підприємства – несвоєчасні розрахунки населення за спожиту воду. Відсоток оплати знижується, бо, на думку керівника, на це впливає економічна ситуація.
“Якщо організувати собі розрахунки, то бачимо, коли стабільна ситуація, то скорочуються борги. Це – найбільша проблема, але разом з тим ми виплачуємо вчасно заробітну плату, проводимо необхідні ремонти і забезпечуємо місто цілодобово водою”, – запевнив Іван Корчук заступника міністра.
Урядовець окреслила загальну картину щодо якості питної води в країні.
“Ситуація складна, але прийнятна. Все, що може бути зроблено – робиться і ваш водоканал тому приклад. У Вас чудовий проект із сучасними інфільтраційними установками, такими як діють в Європі. Але вже 9 років робиться, то очевидно, що не вистачає коштів. І ви не унікальні в цьому сенсі”,- зазначила Світлана Коломієць.
Натомість, Луцький міський голова Микола Романюк зауважив, що з міського бюджету виділяються кошти на очищення та знезалізнення води, обслуговування мереж і є низка проектів, що дозволяють оперативно вирішувати нагальні питання. А проблеми виникають в окремих частинах міста, де зношені мережі.
“В нас приблизно 50% труб зношені. А щоб їх поладнати треба 100 мільйонів гривень. Це не реально для міського бюджету. Тому ми працюємо з різними європейськими фінансовими інституціями, такими як НЕФКО. Досягнута домовленість і найближчим часом підпишеться угода на 500 тисяч євро, які спрямують на модернізацію насосного виробництва. Те, що стосується очистки води, обеззалізнення, очисних споруд, мереж ми працюємо зі Світовим банком. Там по проекту до 25 мільйонів доларів”, – розповів він.
У Луцьку якість питної води – одна з кращих в Україні. Це підтвердили, продегустувавши, заступник міністра екології та природних ресурсів України Світлана Коломієць і народний обранець Ігор Лапін.