Співробітники Управління захисту економіки Нацполіції України завадили потраплянню в обіг понад тисячі літрів фальсифікату, а також вилучили 4 тонни сировини для виготовлення сурогату та понад 25 ящиків готової «горілки». Загальна вартість вилученого майна складає майже півмільйона гривень, повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції у Волинській області.
Працівники УЗЕ Національної поліції України та прокуратури у Волинській області ліквідували підпільний цех з виробництва алкогольних напоїв під виглядом горілки відомих українських торгових марок. «Підприємство» знаходилось в одному з населених пунктів Луцького району. У гаражному приміщенні приватного будинку виробляли «ліву» горілку кустарним способом. На перший погляд пляшки нічим не відрізнялись від «оригіналу». Однак запах рідини викликав великий сумнів.
Перед Новорічними та Різдвяними святами «гуральня» збільшила потужність виробництва. Режим роботи здійснювався з 08:00 до 20:00.
До обов’язків робітників «цеху» входило не тільки виготовлення фальсифікату, а також миття та підготовка тари до розливу, безпосередньо розлив, поклейка марок акцизного податку України та пакування вже готової до реалізації горілчаної продукції.
Зазначений фальсифікат реалізовували через магазини та заклади громадського харчування міста та району: ресторани, кафе, бари.
Під час проведення санкціонованого обшуку працівники поліції вилучили 25 ящиків фальсифікату відомих українських торгових марок та більше 10 ящиків вже підготовленої до розливу тари, а також бочки зі спиртом та очищеною водою обсягом 4 тисячі літрів.
Виготовлявся сурогат у 50-ти літровій металевій ємності шляхом змішування складових його компонентів.
Також, правоохоронці вилучили більше 1,5 тисяч підроблених марок акцизного податку України, близько 2 тисяч штук корків, півтисячі дозаторів для пляшок, обладнання для виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв.
Прокуратурою розпочато кримінальне провадження за статтею 199 (Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів) Кримінального кодексу України.
Проводяться подальші слідчо-оперативні заходи, спрямовані на встановлення кола осіб причетних до виготовлення та збуту фальсифікату, а також канали постачання підроблених марок акцизного податку України.