Волинь − активний учасник Програми співробітництва «Польща − Білорусь − Україна», запровадженої Євросоюзом. Нині реалізовуються 32 проекти транскордонного спрямування. Важливим, з точки зору соціально-економічного розвитку регіону та збереження довкілля, є Проект «Збереження екосистем долини річки Західний Буг на територіях Польщі, Білорусі та України», що успішно реалізується Влодавським повітом республіки Польща та Шацьким районом. Загальна вартість проекту − більше 4 мільйонів євро. Шацький район вкотре підтвердив потенціал території, привабливої для міжнародної співпраці. Адже цей озерний край межує з територією Білорусі та Польщі. Його економічний, науковий, і рекреаційний розвиток давно зацікавив сусідні країни. Важливі транскордонні ініціативи, що впроваджуються в обох регіонах, обговорили під час міжнародної конференції.
Гості з Влодавського повіту, які є лідером Проекту, цікавилися будівництвом каналізаційної мережі у Шацьку, побували на місці очисних споруд. Будівельні та монтажні роботи здійснювало публічне акціонерне товариство «Луцьксантехмонтаж № 536. За словами генерального директора Ігоря Чорнухи, підприємство має великий досвід у споруджені таких об’єктів.
«Було зроблено, більше як 10 кілометрів мереж. Зараз ми знаходимося на завершальному етапі», − наголосив він.
Каналізації та очисні споруди у Шацьку вирішать проблему збереження екосистеми не тільки річки Західний Буг, але й території Шацького національного природного парку. Як зазначив координатор проекту з Влодавського повіту Кондрат Лукянюк, таке співробітництво є надзвичайно важливим, оскільки дає змогу відпрацювати механізм вирішення спільних або ідентичних проблем.
«Ми дуже задоволені такою співпрацею. Приємно зазначити, що Шацький район успішно виконує поставленні проектні завдання. Будівництво каналізаційної мережі та очисних споруд дуже важливо як для Шацька, так і для гміни Хани. Це покращить екологічну ситуацію з обох сторін кордону», − розповів він.
Учасники конференції зазначили, що така діяльність транскордонного об’єднання надає нового імпульсу соціально-економічному, науковому та культурному розвитку прикордонних регіонів.