Ситуація щодо підприємства «Луцьктепло» є найкритичнішою в області, − вважають громадські екперти. На зустрічі вони аналізували причини складної економічної ситуації на підприємстві й шляхи виходу з кризи. Таку громадську експертизу представники недержавних організацій і об’єднань трансформуватимуть у рекомендації для органів влади, аби спільно вирішувати проблеми громади.
Через мільйонні борги Державного комунального підприємства «Луцьктепло» під загрозою — забезпечення обласного центру теплом і гарячою водою. Неоніла Слюсар, яка очолює профспілку ДКП «Луцьктепло», розповіла про причини заборгованості.
«Перша і основна причина − це політика держави в галузі теплоенергетики. Збиткові тарифи, нарахування пені, штрафних санкцій за невчасне розрахування підприємством за покупку газу, призвела до зростання боргу. Друга причина − це зубожіння нашого населення, неспроможність вчасно розраховуватися за спожиті послуги. На ці дві причини ні ми ні, місцева влада на жаль вплинути не може», − зазначила вона.
Контроль жителів міста і громадських активістів за діями і рішенням влади — цей механізм учасники прес-конференції вважають дієвим. На думку керівника місцевого осередку «Конгресу Громадських об’єднань України» Анатолія Костюка, рекомендації громадських експертів допоможуть вирішити проблеми громади.
«Потрібен контроль за діяльністю влади і рекомендації від громадських активістів, громадських організацій, як раз по цих питаннях соціально-економічного розвитку, цільових програм, бюджету. Тому, що влада − це не тільки керування громадою, і певне використання, а влада − це фактично найняті працівники, для того щоб здійснювали діяльність для народу, щоб народ жив краще», − наголосив він.