Одним із найцікавіших і колоритних у календарі народних обрядових дійств вважається свято Івана Купала. Воно поєднало вірування наших предків-язичників із традиціями християнства. Таке свято відбулося у селі Гуща Любомльського району. Ще одна його особливість — продовження міжнародної співпраці на прикордонних територіях України та Польщі з розвитку туризму.
Такої змістовної довготривалої святкової програми, яка розпочалася спортивними заходами, мешканці села і численні гості не бачили давно. Дійства вирували на спортивних майданчиках, облаштованих за фінансової підтримки Євросоюзу. Серед учасників змагань із пляжного волейболу, футболу, риболовлі були мешканці інших регіонів України, а також Польщі. Кращою серед рибалок стала Настя Микитенко з Дніпропетровщини.
Читайте також: 7 липня — Різдво Івана Хрестителя
Фольклорному дійству передувала акція «Запали свічку», під час якої пом’янули загиблих на Сході України бійців. Потім представники влади нашої держави і Польщі привітали учасників свята.
Святкову програму продовжили місцеві фольклорні колективи і польські гурти. Вони не тільки радували глядачів добірками народних пісень. Кожен представив свою версію театралізованого дійства «Купала». Оцінили учасники свята і виступ сільського духового оркестру.
Читайте також: На польсько-українському прикордонні – нова туристично-рекреаційна зона
“Наш фольклорний колектив «Алі-бабки» щороку приїжджає виступати в село Гуща, до наших друзів з «Опалинки». В репертуарі нашому не тільки польські пісні, а й українські народні пісні. Їх особливо люблять слухати в Польщі. Ми пропагуємо українську народну пісню на теренах польської землі”, — розповіла учасниця фольклорного колективу «Алі-бабки» (Республіка Польща) Ванда Урбанська.
Святкові програму урізноманітнили конкурси, розіграш лотереї, традиційне пускання на воду плетених вінків і купальське багаття.