Сьогодні до Колодяжного з’їхалися фахівці Музейної справи України. На Волині вони вивчатимуть нові форми і методи діяльності літературних музеїв. Така тема семінару, який організували Колодяжненський літературно-меморіальний музей, Волинський краєзнавчий музей, Управління культури облдержадміністрації, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів, Міністерство культури України.
Семінар припав на Дні пам’яті народної української письменниці, етнографа, фольклориста, громадської діячки і матері Лесі Українки Олени Пчілки: минає 166-та річниця від дня її народження.
Уперше була представлена «Серенада» Франца Шуберта українською мовою на слова Олени Пчілки. Презентувала це дослідження відомий в Україні науковець – завідувачка Київського музею Лесі Українки Ірина Щукіна. «Музика в житті Лесі Українки». Цей тематичний захід відбувся за участю народної артистки України, солістки Національного будинку органної і камерної музики України Наталії Свириденко. Саме їй відводиться першочергова роль у реставрації відомого Лесиного рояля, який нині знаходиться у так званому «Білому будиночку» у Колодяжному і на якому виконують музичні твори переможці багатьох конкурсів, присвячених Лесі.
Наступними днями гості слухатимуть пісенний фольклор Ковельщини, побувають на святі в урочищі Нечимне, відвідають Волинський краєзнавчий музей, Музей Волинської ікони, Музей історії Луцького братства, інші заклади, з якими пов’язване дослідження життя і творчості родини Косачів.