дітиЧи не найбільше наслідки неоголошеної війни на сході України відчувають діти. Для юних мешканців Донеччини та Луганщини саме поняття дитинства і батьківської оселі знівелювалося, бо довелося кардинально змінювати звичний спосіб життя, тікати подалі від бомбардувань, обстрілів і постійного страху за життя. Намагаючись вилікувати таких діток, здається вся Україна об’єдналась у прагненні прихистити, дати найнеобхідніше  і подарувати надію.

Саме зараз, влітку, чимала кількість громад, чи то міста, чи то села, готова взяти на оздоровлення до себе дітей зі сходу України. Тільки у Луцьку щотижня за ініціативи педагогічних закладів та громадських організацій приймають дітей зі сходу країни в оздоровчі табори, заклади відпочинку і у власних сім’ях.

Саме таку добру практику запровадила НВК гімназія №14 імені Василя Сухомлинського. Вперше школярів запросили на Різдво, потім приймали малечу на Пасхальні свята, а зараз 10 школярів із Сєвєродонецька живуть у луцьких сім’ях. Про користь такого виду допомоги у передачі “Український вимір” в ефірі радіо «Луцьк» розповіли вчителі, які супроводжують школярів зі сходу — заступник директора з виховної роботи загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. м. Сєвєродонецька Анна Лаптєва та завідувач відділу гуманітарних та соціальних програм Сєвєродонецького міського центру дитячої і юнацької творчості Лариса Циганкова.

«Ці діти є переселенцями з населених пунктів, які опинилися в зоні бойових дій. Вони очевидці війни і як ніхто знають, що це таке. А тому потребують нашої допомоги і підтримки. Такі поїздки допомагають їм відволіктися від негативних спогадів. Зокрема, тут у Луцьку нас огорнули теплотою, турботою, увагою. Дітки відпочили не тільки фізично, але, в першу чергу — морально», – наголосили фахівці зі сходу.

Вони також зауважили, що горе об’єднало українців зі всіх регіонів, навчило їх домовлятися, відчувати біль інших, співпереживати і допомагати іншим.