DSC_4289Майже півсотні волинян загинуло в минулому році під Іловайськом. Ще стільки ж пропало безвісти. У Луцьку вшанували пам’ять патріотів. У Свято-Троїцькому кафедральному соборі за загиблими відслужили панахиду, після цього відбулося покладання квітів до фотостели Героїв Небесної Сотні та учасників АТО. Завершилися пам’ятні заходи у Палаці культури Луцька.

Кілька сотень лучан прийшли суботнього ранку до Свято-Троїцького кафедрального Собору помолитися за загиблих під Іловайськом бійців. Серед учасників панахиди чимало військовослужбовців та свідків минулорічної трагедії.

Вийти з Іловайського пекла вдалося далеко не всім. Зі слів голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, там загинуло 48 наших земляків. Проте, ця цифра не остаточна.

Я б не хотів говорити, що це є стверджувальна цифра, бо в нас є пропавші безвісти. Ми надіємося, що вони не загинули, але це більше 50 чоловік в середньому. На превеликий жаль, ми так і не почули, поки що, відповіді про винуватців цієї трагедії з боку вищого командування. Справедливість має бути і потрібно сказати правду“, – наголосив він.

За бійців, які загинули в Іловайському котлі, у Свято-Троїцькому кафедральному соборі відслужили панахиду. Митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл зазначив, що саме жертовність цих хлопців, які віддали за Україну життя, дала можливість зупинити ворога.

Військовослужбовців та волонтерів нагородили від Патріарха Філарета медалями “За жертовність і любов до України”. Після цього, духовенство, парафіяни, військовослужбовці та представники влади поклали квіти до фотостели Героїв Небесної Сотні та учасників АТО. Пам’ятні заходи продовжилися в Палаці культури міста Луцька.

Голова облдержадміністрації вручив подяки матерям загиблих військовослужбовців.

А екіпаж танка Т-64 у складі трьох танкістів Миколи Тишика, Андрія Мудрика та Олександра Пугача отримали нагороди від Української спілки ветеранів Афганістану.

Актори театру-студії «Гармидер» показали документальну виставу «Дожити до» про долі людей, які пройшли Майдан та війну на Сході.