Сьогодні Україна в скорботі згадує чергову трагічну річницю початку радянсько-нацистської війни. На світанку 22 червня нацистська Німеччина, порушивши пакт про ненапад, розпочала війну проти Радянського Союзу. Танкові й моторизовані частини гітлерівської армії перетнули кордон СРСР. Почався збройний конфлікт, що розтягнувся у часі на 4 роки. Причиною ж стали попередні домовленості двох диктаторів — Гітлера і Сталіна. Злочинна політика останнього, спрямована, зокрема, на утвердження Гітлера в Європі, обернулася мільйонами скалічених життів.
«Ніхто ж не знав, що підписаний ще таємний пакт Рібентропа-Молотова про розподіл земель у Східній Європі, і коли 17 вересня РС теж вступає на територію Польщі, (говориться ніби це робиться заради захисту західних українців і білорусів, але це була така ж сама політика, яку зараз проводить Путін щодо Криму і Донбасу. І Сталін робив так само). Тоді стало зрозуміло, що РС в 1939 році виступає як союзник вермахту», – розповів історик Сергій Лис.
На його думку, якби не було пакту Рібентропа-Молотова, не було б союзницьких домовленостей Гітлера і Сталіна, підписаних 23 серпня 1939 року, в результаті чого 1 вересня Німеччина напала на Польщу. Зрозуміло, що не було би тоді війни, яка розпочалася між Радянським Союзом і Німеччиною у червні 1941 року.