На грандіозний концерт з нагоди 75-ліття запросили поціновувачів музики артисти Волинської обласної філармонії. Упродовж майже восьми десятиліть існування закладу створено чимало музичних і вокальних гуртів. Хорошою музикою вони тішать не лише волинян, але й пропагують українські мотиви за її межами.
Привітати артистів до академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка прийшло чимало волинян. Дивували їх майстри сцени новинками та оригінальними виступами.
Художній керівник державного академічного Волинського народного хору Олександр Стадник розповідає, що останні події в Україні позначилися і на репертуарі колективу.
“Ми підійшли до цього свята з новими програмами, нещодавно було два наших концерти в Луцьку з новою програмою, і його частинка буде теж виконуватися. Остання програма лірико-патріотичного плану. Якщо раніше ми робили шоу-програму, то зараз вона більш стримана, тому що безумовно, час дає якийсь свій відбиток” – зазначив він.
Читайте також: Як “Колос” піднімає патріотичний дух
Історія філармонії, за словами її директора Сергія Єфіменка, це складний і тернистий шлях, але, попри все, їм вдалося віднайти талановитих людей, які з великим задоволенням пропагують українську музику і обожнюють свою роботу. Працювати, кажуть, доводилося в різних умовах.
“Ми не маємо свого концертного залу. Наші концерти всі відбуваються на виїздах, в автобусах, і ми вже давно мріємо про власний концертний зал, який би міг бути окрасою нашого міста. Ми можемо пригадати тільки катастрофічні умови, в яких нам доводилося працювати. Ми могли виступати при мінусовій температурі, при вибитих шибках. Ми могли виступати пізно ввечері, коли ми їхали на концерт 2-3 години” — поділився проблемами Волинської обласної філармонії її директор Сергій Єфіменко.
Читайте також: Огороднік: Село — колиска народного мистецтва
Народний артист України Василь Чепелюк, який працює в філармонії понад чверть віку, вважає ювілей Волинської обласної філармонії знаменною подією для Волині.
“75 років-це знамена подія для Волині. Тому що такий мистецький центр, як філармонія мусить бути в кожному регіоні, тому що – це обличчя мистецтва, обличчя культури” – каже артист.
Людмила Кабардіна — артистка розмовного жанру. Жінка переїхала з Білорусі, де пропрацювала 30 років. У Волинській обласній філармонії 27 років. Тепер свій досвід роботи на сцені Пані Людмила передає молодим. Каже, найважливіша риса для артиста — щирість.
“У нас працюють прекрасні люди. Вони люблять не лише сцену, а й глядача, адже ми працюємо не заради себе. Коли виходиш на сцену і бачиш задоволені погляди людей, особливо щасливі дитячі очі дітей, то хочеш зробити все якнайкраще” – розповіла артистка.