64121Освіта, з якої все починалося і, яка досі в занепаді. Майже 100 років, як українська школа втратила освітянські традиції, зароджені ще в часи Київської Русі. Кирило й Мефодій – творці нашої абетки, стояли біля витоків формування української мови. Феодосій Печерський був поборником духовної освіти й склав 14 повчань. Петро Могила – відомий як творець Києво-Могилянської академії. Однак про них і досі більше знають, як про церковних діячів.

Духовна складова освіти, що стала основою формування українців, навіть у часи Незалежності не повернула офіційного визнання. Без духовної основи освіта в школах і вишах не може бути повноцінною, тому прогалини заповнюють недільні школи.

Одна з таких більше 20 років діє в Луцьку при Свято-Троїцькому соборі. Нині – то Центр християнського виховання дітей та молоді. Тут вчителі взялися за ношу, яку інші подужати не зможуть: виховати не просто освічену людину, а й, як-то кажуть, із Богом у серці. Не тільки того, хто вірить, а й людину милосердну.

Навчання в недільній школі триває до кінця травня, так як і у світських. Знання тут не впливають на атестат і на вступи у виші. Проте досвід, набутий в недільній школі, точно знадобиться кожному.