ТВО телебачення

Волинське державне телебачення – одне з наймолодших у державі. Якщо першу телевізійну трансляцію в Україні було здійснено ще 5 листопада 1951 року, то волиняни першу пробну передачу із заставкою «Волинське телебачення», а це був відеозвіт про роботу сесії обласної ради, побачили 25 листопада 1991 року. Регулярне ж мовлення канал почав 1 січня 1992 року. Тоді о 13 годині 10 хвилин вийшли в ефір «Новини», які тривали майже півгодини. Після цього диктор повідомила, що гонорар за першу передачу працівники телебачення передадуть дітям-сиротам Ківерцівського дитячого будинку сімейного типу. Починали з однієї години мовлення на добу. Головним натхненником і організатором нового колективу був тодішній голова Волинського облтелерадіокомітету Святослав Пирожко. А першим головним редактором Головної редакції телебачення стала Ольга Куліш, нинішній директор ПАТ НСТУ “Волинська регіональна дирекція”.

Вони починали Волинське телебачення: тодішній голова облтелерадіокомітету Святослав Пирожко, перший головний редактор Головної редакції телебачення Ольга Куліш і начальник виробничо-технічного відділу телебачення Микола Гловацький (1993)

Разом із ними підвалини Волинського телебачення закладали М.Гловацький, В.Фетисов, О.Іванюк, М.Клейнерман, І.Щур, О.Мельничук, М.Поліванов, А.Остролуцька, В.Клімчук, В.Герасимлюк, Н.Лугова, В.Черняк та інші. Для кожного з них це була зовсім нова ділянка роботи, але, маючи хороший досвід попередніх, близьких до телебачення посад, а, головне, бажання, результат їхньої діяльності не забарився: міцніла матеріально-технічна база, збільшились години мовлення, з’явилися перші нагороди за телефільми «Праведниками не народжуються», «Коли плачуть Боги…», «Я хочу іншої дороги», «Нічого, крім життя», «Ромале з Прилуцького», «Їду на Січ»… Нині «золотим фондом» Волинського телебачення є роботи заслужених журналістів України С.Пирожка, О.Куліш, М.Андрушко, Г.Харів, ветеранів тележурналістики Л.Чернєцової, Г.Старцевої, Н.Долінчук, Т.Куліш.

Нам уже рік!

01.08.1996 року головним редактором ТВО телебачення було призначено М.Андрушко, нині першого заступника генерального директора ВОДТРК. А з червня 2007 року ТВО очолює М.Генсецький. Сам же колектив волинських телевізійників порівняно невеликий, але майже кожен фестиваль чи конкурс радує високими відзнаками за їх роботи. Поруч із прізвищами уже знаних журналістів, таких як С.Орлов, О.Собець, Л.Вегера, так і молодих, зокрема І.Кудрі, О.Євпак, Б.Колядюк, знайомі глядачам і прізвища режисерів С.Хижука, Г.Фрончко, О.Шаблевської, операторів В.Фетисова, В.Климовича, В.Легеньковського, С.Данилюка, інженерів комп’ютерного монтажу А.Шабали, О.Радчука, А.Доманської, І.Радчук та багатьох інших здібних і відповідальних працівників.

Наш телецентр з перспективою реконструкції

Нині телеканал «Нова Волинь» – це 24 години щодобового мовлення, з яких 5 годин – власна продукція інформаційного, суспільно-політичного і просвітницького, культурологічно-мистецького і дитячо-молодіжного та спортивного спрямування; це студійні і позастудійні зйомки програм та прямі трансляції з допомогою пересувної телевізійної станції (ПТС). Із більш як 50 передач державного замовлення, чимало їх здобули популярність у телеглядачів і є довгожителями в ефірі, це: «Новини», «Волинський тиждень», «Актуально», «Точка зору», «Роки і долі», «Від села до села», «Вітражі», «20: до і після», «Дитячий світ», «Спорт для всіх», «Добрий вечір!», масштабні багатогодинні телемарафони «Бог багатий милосердям», «Поспішаймо робити добро» та інші.

Глядацька аудиторія – в межах 90 відсотків території Волинської області, частково – Рівненська і Львівська області, сусідні Польща і Білорусь.

" " " " " " " " "