Голосування

На вашу думку, чи всі громадяни сплачуватимуть податок на житлову нерухомість?

Переглянути результати

Loading ... Loading ...
Ми в соцмережах
Березень 2013
П В С Ч П С Н
« Лют    
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

У Нововолинську вшанували пам’ять художника Олександра Вольського

Життя художника склалося так, що спеціальної художньої освіти він не здобув. Його університетами стали виставки та галереї з полотнами Шишкіна, Айвазовського, Левітана й інших геніїв пензля. Та сьогодні його ім’я належить до визнаних митців України.

Олександру Павловичу Вольському цими осінніми днями виповнилося б 85. Та шість років тому перестало битися серце члена Національної спілки художників України, лауреата мистецької премії імені Йова Конздзелевича. Його пам’ять вшанували у Нововолинському народному історичному музеї. Про визнаного майстра пензля Олександра Вольського згадували рідні, друзі, колеги.

Хоч Олександр Вольський відійшов у вічність, та й надалі живе серед нас не лише у пам’яті рідних, колег, у своїх творчих доробках, а й у імені внука, також Олександра Вольського. Власне, дід замінив йому батька, якого у хлопця не було. Навчав онука людських чеснот і серйозного ставлення до життя.

Працював Олександр Вольський художником-оформлювачем на шахтах, у художніх майстернях. А коли вийшов на пенсію, то повністю віддався творчості. Його полотна експонувалися не лише на обласних, а й Всеукраїнських і міжнародних виставках. У Вольського-самоучки вчилися майстерності молоді художники.

Ім’я майстра пензля Олександра Вольського стало історією. І не лише міста чи краю. Інформація про нього та його творчість увійшла в Енциклопедію сучасної України. А ще за життя волинського митця редакція журналу «Образотворче мистецтво» видала каталог «Малярство Олександра Вольського». Популяризував його творчу спадщину й журнал «Художники України».