Микола Генсецький, директор ТВО «Волинське телебачення»
За плечима вже трохи є літ, ще більше – досвіду, але найбільше, напевне, бажання працювати,
і, мушу сказати, з роками те бажання росте, як снігова лавина.
Не боятися роботи навчили мене світлої пам’яті батьки, а ще – наставники по життю, зрештою, саме життя і професія.
У журналістиці – з 1984, у поліській глибинці пройшов школу районки і районного радіомовлення, а потім мав за щастя стати членом Волинської державної телерадіокомпанії. Саме тут торував свій шлях від власкора до директора творчо-виробничого об’єднання, саме тут утверджував і себе і свої творчі й організаторські вміння. Результат роботи оцінили не лише в телерадіокомпанії, а й на всеукраїнських і міжнародних конкурсах та фестивалях. Усвідомлюю, працювати в такому колективі не лише престижно, а й відповідально. Радію кожній неповторній фразі, вдалому кадру, цікавому режисерському ходу, тому, напевне, така планка і до себе і до своїх колег.
А ще – вірю людям, навіть незважаючи на те, що маю від того не одну гулю.
І насамкінець – не повірите – люблю свою роботу, своїх глядачів, свій колектив і впевнений у хорошому майбутньому Волинського телебачення.
Долінчук Ніна Петрівна – головний редактор Волинського телебачення.
За її плечима також значний досвід роботи в радіоефірі. Улюблена тематика – громадсько-політична, хоча спектр її особистих творчих робіт цим не обмежується. Двічі радіопередачі Ніни Долінчук здобували гран-прі на Всеукраїнському фаховому конкурсі “Калинові острови”. За телепрограми про голодомор “Хто і коли відповість?” та про політичних репресованих в роки тоталітарного режиму “Три новели про любов” має подяки облдеражміністрації. Переможець обласних журналістських конкурсів”Професіонал ефіру-2004″,”Любіть Україну” 2006 року, творчого конкурсу на телебаченні ( має диплом”Професіонал-2010 в номінації “Нарис”) . За багаторічну творчу роботу відзначена Знаком Спілки журналістів “Зірка журналістики” . Найвищим балом у журналістській роботі оцінює професіоналізм і компетентність. Нині докладає багато зусиль для утвердження молодих талановитих журналістів і гордиться тим, що її частка праці на цьому поприщі не залишилась без віддачі. Однією з найкращих своїх відзнак вважає увагу радіослухачів та телеглядачів, а також героїв своїх передач, з якими впродовж багатьох років підтримує дружні стосунки.
Самойлюк Тетяна Романівна – завідувач редакції програмування, контролю і випуску.
Мрія про телебачення жила у моєму серці ще з 6 класу. Оскільки в роки моєї юності на Волині не було факультету журналістики, то, аби бути ближче до бажаної професії, вирішила навчатися на філологічному факультеті Луцького педінституту імені Лесі Українки. Творчий шлях на телебаченні розпочала, будучи ще студенткою. За 16 років телевізійної праці створила безліч передач і сюжетів найрізноманітнішої тематики – від дитячих і краєзнавчих до політичних. Улюблених тем немає. Мені усе цікаво, що відбувається навколо. Головне у тележурналістиці – об’єктивно, швидко і грамотно подати матеріал глядачам. А ще –вкласти у нього частинку душі й серця. Робота журналіста тим і захоплює, що кожен день дізнаєшся щось нове, спілкуєшся з неординарними особистостями. Найбільше люблю працювати у “прямому”ефірі, коли є живе спілкування з телеглядачами. За сумлінне виконання обов’язків і багаторічну працю маю кілька нагород, отримувала призові місця на обласних і всеукраїнських конкурсах. Але нагороди і посади – не основне на телебаченні. Головне – задоволення від роботи і любов глядачів, які впізнають на вулицях і дякують за цікавий матеріал. А ще слід пам’ятати, особливо молодим журналістам, що треба любити телебачення в собі, а не себе на телебаченні.
Юрій Яцюк– завідувач редакції дитячих, молодіжних і спортивних програм
Із першого класу пам’ятаю себе на сцені у ролі ведучого концертів і естрадних програм. Перше моє знайомство з Волинською ОДТРК відбулося у п’ятому класі, коли з Ларисою Віліщук (нині головний редактор ТВО Волинське радіо) довелося вести радіопередачі циклу «Червоний галстук». А перше знайомство з телебаченням відбулося 1974 року. На Львівському телебаченні тоді звітувала піонерська організація Волині. Мені довелося бути ведучим. Свого часу в робочій групі готував перші телевізійні ігри КВН на українському телебаченні.
На Волинському телебаченні з 1994 року. Розпочинав редактором редакції інформації. З 2002 року очолював редакцію спортивних і видовищних програм ТВО телебачення, а з 2007 року – на нинішній посаді. Лауреат Міжнародного фестивалю спортивних програм «Олімп – 2004» (м. Судак). Відзначений Почесною грамотою Держкомтелерадіо України. Нагороджений Почесними грамотами облдержадміністрації і Національного Олімпійського Комітету України.
Авторська програма «Спорт для всіх» в ефірі Волинського телебачення дев’ятнадцять років. Передача про тих, хто завдяки фізичній культурі не старіє душею. Про тих, хто вірить у силу здорового способу життя і бажає досягнути краси і гармонії. Це розповіді про найприємніші хвилини перемог і гіркі переживання невдач. Про злети і падіння, що вимірюються роками тренувань. Про долі людей , які присвятили себе спорту.
Працюю над передачами «Служити Україні», «Веселий тайм». Не люблю сидіти склавши руки. Залюбки повертаюся до мистецьких програм.
Чернєцова Людмила Борисівна, завідувачка редакції просвітницьких програм.
Не варто говорити про літа, коли душа почувається на 25-ть! За освітою -театральний режисер. Її перші «мистецькі діти» – міський молодіжний театр-студія і клуб любителів кіно «Дзеркало», які активно діяли у Луцьку в далеких 80-х. На телебаченні з 1994 року, пройшла від редактора літературно-мистецьких програм і коментатора редакції громадсько-політичного мовлення ТВО свій «тернистий шлях до зірок». Лауреат Міжнародних телерадіофестивалів «Калинові острови» (Миколаїв), «Перемогли разом» (Севастополь), «Україна – рідний край» (Ужгород), «Україна єдина» (Одеса) та інших. Прагне через «Милосердя» пробудити співчуття до ближнього, у «Роках і долях» знайомити глядачів із біографіями надзвичайно цікавих волинян, «Історією без купюр» відкривати невідомі сторінки, через «Символ віри» допомогти прийти усім до найвищої істини – Христа!
Олена Собець – завідувачка редакції інформації ТВО телебачення
У журналістиці з 1998 року. Працювала диктором та ведучою телерадіопрограм, редактором художніх програм Волинської держтелерадіокомпанії. Її робота відзначена дипломами обласних журналістських конкурсів «Любіть Україну» та «Професіонал». Із березня – 2009-го очолює редакцію інформації Волинського телебачення. «Оперативно про головне, із добрими новинами у кожну домівку Волині» – кредо роботи журналістів цієї редакції, які щодня готують випуски «Новин» та підсумкову щотижневу інформаційно-аналітичну передачу «Волинський тиждень». Олена - весела, щира, життєлюбива особистість із високим почуттям гумору. Каже, що у своїй роботі дотримується важливого принципу: «Стався до людей так, як би ти хотіла, щоб і вони ставились до тебе!».
Людмила ВЕГЕРА – завідувачка редакції літературно-мистецьких програм
Народилася 20 вересня 1958 року в Чернівцях. 1991 закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого (курс професора В.І. Заболотної). Театрознавець. У Волинській телерадіокомпанії працює від 1994 р. Член Національної спілки журналістів України. Член Національної спілки театральних діячів України. Працює над передачами «Антракт», «Вітражі», «Поетична сторінка», «Волинська веселка», «7 нот», «Палітра», «Народна скарбниця» та ін.
Вікторія Комендант, редактор редакції просвітницьких програм
…Відкриваю папку зі своїми матеріалами. Саме ту, де зберігаються мої поки що скромні, але важливі досягнення. Сюжети, репортажі, передачі, а в них —час, події, явища, люди, долі, характери, емоції. Щодень у своїй творчій праці лише переконуюся, я –представник найцікавішого у світі фаху, якому просто не здатна зрадити.
З 2003 року крокую професійними щаблями мистецтва тележурналістики. Прийшла у професію студенткою, навчаючись на 4-ому курсі факультету журналістики. Прийшла і залишилася. І вдячна долі за те, що у своїх трудоднях отримала найбільший гонорар. Самореалізуюсь, роздобуваючи відповіді на актуальні, хвилюючі запитання, щодень знайомлячись з цікавими, неординарними людьми, ділячись зі світом інформацією. «Грані науки», «Мій рідний край», «Урок…для батьків»– ці передачі нині маю честь назвати своїми.
Оксана Євпак – коментатор редакції дитячих, молодіжних і спортивних програм.
У колективі Волинської обласної державної телерадіокомпанії із осені 2005-го року. Автор і ведуча молодіжного тижневика «20:до і після».
Майже щоразу під час зйомок згадую вислів одного мудреця: «Хочете, знати, що чекає ваш народ у майбутньому, – познайомте мене зі своє молоддю». Люблю героїв своїх передач, працюю у найкращій редакції. Професіоналізму у роботі з дітьми вчилася у своєї старшої колеги Галини Старцевої. Щомісяця готую передачу «Ціна кайфу», у якій розповідаю про проблеми алкоголізму, наркоманії та поширення ВІЛ.
Валентин Климович, головний оператор ТВО телебачення
Народився 12-го травня 1959 року у с.Духче Рожищенського району Волинської області. Освіта – вища. Закінчив Луцький педагогічний інститут за спеціальністю історія та право. З 1986 року по 1991 працював в освіті, був учителем, згодом директором. Із 1995 працює у Волинській ОДТРК. Спочатку асистентом, потім оператором ІІ та І категорії. Зараз очолює операторську службу. Працює як над новинними сюжетами, так і над телефільмами та цикловими передачами. Окрема сторона роботи – підвищення фахового рівня операторського колективу, дотримання високої виконавської дисципліни і тісної співпраці з творчими колективами ТВО.
Богдана Колядюк – коментатор редакції інформації
На телебачення я прийшла ще студенткою. Збулася найзаповітніша мрія мого життя. Творчі пошуки розпочала з редакції інформації. Зараз доводиться досліджувати питання агропромислового комплексу. Була автором та ведучою передачі «Агросвіт». Цього року стартує новий проект, пов’язаний з темою села – передача «Від села до села». Мабуть, найчастіше порівняно зі своїми колегами доводиться подорожувати районами області, спілкуватися з простими, щирими людьми та отримувати від цього масу позитиву. Люблю свою роботу тому, що ніколи не знаєш, куди сьогодні поїдеш і з ким познайомишся, що нового відкриєш для себе!
Міша Кузьмич – журналіст
Ведучий хіт-параду «Волинська Десятка» та музично-розважальної програми «Музтон», музичний редактор телебачення. У професії – із 2000 року. Історик за освітою. Своїм девізом обрав слова Піфагора: «Живи з людьми так, щоб твої друзі не стали недругами, а недруги — друзями».
Лариса Жаловага (Літвицька)
Вчилася у Національному університеті «Острозька академія» за напрямком інформаційного аналізу, а від 2005 року почала серйозно аналізувати події і факти у редакції інформації ТВО телебачення. Тривалий час давала корисні поради волинським мамам і татам у передачі «Урок для…батьків», адже має на це повне право, бо є мамою чудової донечки. Співпереживала з відомими мешканцями нашого краю їх життєві трагедії і позитивні моменти у циклі «Роки і долі». Довелося досліджувати разом з істориками, етнографами і краєзнавцями історію рідного краю й України у передачі «Історія без купюр». У 2011 працюватиме над розкриттям соціальних проблем волинян і роботи місцевої влади у редакції аналітичних і публіцистичних програм. Впевнена, що і в житті і в роботі потрібно бути собою.
Віктор Макаревич, оператор І категорії
Народився 4 квітня 1979 року в місті Ногінськ-9 Московської області в сім’ї військовослужбовця. Змалку мріяв стати військовим, тому без роздумів та вагань 1994 року поступив до Львівського військового ліцею. У період з 1997 по 2002 рр. навчався в Харківському військовому університеті, після якого отримав військове звання «лейтенант» і освіту інженера-радіотехніка військ ППО Збройних Сил України. У 2007 році прийняв рішення звільнитись у запас із лав Збройних Сил України, повернувся до рідного Луцька. Ще будучи військовим, зацікавився відеозйомкою. До потужного творчого колективу ВОДТРК приєднався у серпні 2007 року. Надзвичайно тепло зустріли колеги-телеоператори, які допомогли досить швидко освоїти операторську науку.
Ольга МАРЧУК, оглядач редакції інформації
Перше знайомство з телебаченням відбулося 1998-го року. Працювала перекладачем «Новин з Європи». Щоденне спілкування з колегами з редакції інформації не минуло даремно – «захворіла телебаченням». Із 2004-го – редактор редакції інформації, а пізніше – оглядач. Вважає, що у роботі журналіста головне – не боятися дивитися людям у вічі, навіть, після виходу в ефір критичних репортажів. Життєве кредо: «Не зациклюватися! Головне у житті – саме життя!»
Олена П’яних – коментатор редакції аналітичних і публіцистичних передач.
Мене обрала журналістика. Тепер я представниця медіа холдингу – Волинської ОДТРК. Спочатку довелося практикувати написання мистецьких творів, згодом – просвітницьких. Нині обіймаю посаду коментатора аналітичних і публіцистичних програм. А життя цієї редакції насичене актуальними подіями краю у соціальній, економічній і політичній сферах.
Оксана Петрук – коментатор редакції аналітичних і публіцистичних передач.
П’ять років працювала редактором інформаційного «цеху» телебачення. Це її репортажі і журналістські розслідування ви бачили у щоденних випусках «Новин» і підсумковій інформаційно-аналітичній передачі «Волинський тиждень». Нині Оксана – коментатор аналітичних і публіцистичних програм. Політика, економіка, соціальна сфера – ось тематичний діапазон її професійних інтересів. Як автор і ведуча вона працює у прямому ефірі з відомими людьми краю у передачі «Актуально». Про зовнішні вектори Волині дізнаєтесь з її передачі «Європейський поступ». Щоправда, найбільше до душі Оксані пропагувати здоровий спосіб життя, підвищувати культуру здоров’я волинян і віру в медицину. У її «Медичному журналі» компетентні поради щодо профілактики і лікування різних захворювань дають провідні фахівці лікувальних закладів краю.
Легеньковський Віктор Олександрович – оператор