Ініціали молодшого лейтенанта Антона Степановича Бондара, який загинув 3 липня 1941 року в районі станції Ківерці, викарбували на гранітній плиті братської могили на прохання його племінника Олексія Гусаковського. Саме він розшукав і встановив місце загибелі свого родича через центральний військовий архів в російському місті Подольську.
Племінник загиблого - житель села Піщане Білоцерківського району Київської області, налагодив зв’язок з Ківерцівськими районною організацією ветеранів і міською радою, які й допомогли увічнити ім’я загиблого солдата.
Всеукраїнська науково-практична конференція «Явище синтезу в українській літературі» розпочалася сьогодні у Луцьку. Вона присвячена 70-річчю від дня народження доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури Волинського національного університету імені Лесі Українки, члена Національної спілки письменників України, лауреата обласної літературно-мистецької премії і мені Агатангела Кримського, автора трьох поетичних збірок і численних наукових праць, монографій, розвідок із життя і творчості Лесі Українки Олександра Рисака.
Учасники конференції вшанують пам’ять талановитого волинянина літературно-мистецькою годиною, відвідають його могилу, візьмуть участь у пленарних засіданнях, побувають у Науково-дослідному інституті, музеї Лесі Українки і науково-дослідній лабораторії вивчення її життя та творчості.
Як повідомляє прес-служба Управління лісового і мисливського господарства. Ним виявився житель села Тарасове Луцького району. При ньому виявлено карабін “Соболь”. І хоча чоловік мав офіційний дозвіл на зброю, правоохоронців насторожили чотири стріляні гільзи. Після огляду автомобіля, яким чоловік разом із приятелем приїхали до озера Світязь, у багажнику виявили вбитого лебедя. На свій захист чоловік пояснив, що він розважався, стріляючи в пляшки, але випадково поцілив у птаха. Міліціонери вилучили рушницю, склали протокол, незабаром справу передадуть до суду.
Він розпочався студентським парадом від головного корпусу ВНУ імені Лесі Українки до Замкової площі. Участь в параді взяли більше тисячі студентів із двадцяти луцьких вишів.
На замковій площі міський голова Богдан Шиба вручив ключі від міста лідерові студентського самоврядування, якого визначали шляхом голосування на Молодіжному порталі Волині, - Ользі Ліборській з Волинського інституту МАУП. Це перший такого масштабу студентський захід в Україні. Він триватиме два тижні, протягом яких відбудуться дні театрального мистецтва, Кубок Луцька з Брейн-рингу. Завершиться фестиваль 27 травня фіналом Ліги КВН Волині.
Мова про 23 мільйони гривень внутрішнього запозичення до бюджету обласного центру.
Кредит братимуть на рік у фінансовій установі, яка запропонує найвигідніші умови, зокрема, відсоткову ставку меншу, ніж 20 відсотків річних.
Нагадаємо, що 23 мільйони гривень, які заплановано позичити, використають на погашення заборгованості ДКП «Луцьктепло» за газ. Зі слів директора підприємства Рустама Дячука, шість з половиною мільйонів гривень у структурі позики займає різниця у тарифах для бюджетних установ, яка виникла внаслідок здорожчання газу з першого січня цього року. Ще більш ніж чотири з половиною мільйони – сума пільг і субсидій, наданих населенню і найбільше: 12 мільйонів гривень – це борги населення за теплопостачання.
Депутати також внесли зміни до бюджету і змінили цільове призначення земельної ділянки, якою володіє Луцький прикордонний загін, для будівництва і обслуговування житлового кварталу на вулиці Стрілецькій.
В цьому відділенні що у селі Білосток Луцького району, двадцять дев'ять мешканців. Раніше цей заклад знаходився у Торчині, а півтора роки тому змінив місце прописки у реконструйованій будівлі колишнього дитсадка. Охайне двоповерхове приміщення, просторі кімнати, телевізори, чуйні доглядальники.
Учора до стареньких завітали гості. Настоятель громади “Христового воскресіння” у Луцьку протоієрей Олег Ведмеденко провів спільний молебінь, а голова Луцького районного осередку Союзу організацій інвалідів України Раїса Остапчук привезла солодкі подарунки.
Статистика останніх років свідчить про те, що жертвами небезпечної хвороби все частіше стають не ін'єкційні наркомани, а ті, хто має безладні сексуальні контакти. Мовою цифр, на статевий шлях поширення ВІЛ-інфекції припадає 43 відсотки випадків зараження, на ін'єкції – 29. Донедавна ці показники були, практично, однакові.
За даними на 1 травня на Волині зафіксовано 2 тисячі 338 ВІЛ-позитивних осіб. Ці дані оприлюднено на прес-конференції з нагоди Всесвітнього Дня пам'яті померлих від СНІДу, який припадає на третю неділю травня.
За словами головного лікаря обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Олени Макаренко, щороку фахівці виявляють півсотні вагітних ВІЛ-інфікованих жінок, 70 відсотків з них належать до благополучних. Ця обставина змушує медиків ретельніше опікуватися ВІЛ-позитивними вагітними. Раніше, практично, кожна друга мама передавала вірус дитині. Після запровадження спеціального лікування відсоток передачі зменшився у 6 разів.
Він – відомий правозахисник, колишній дисидент та політв’язень, член Національної ради з питань охорони здоров’я при Президентові України, а також є головою експертної ради при Міністерстві праці і соціальної політики. На зустрічі із лікарями психіатричної лікарні Луцька гість розповів, що Закон України «Про психіатричну допомогу», який діє в Україні, потребує кардинальних змін. Їх розробили і пропонують члени Асоціації психіатрів. Семен Глузман переконаний, що більшість пацієнтів психлікарень і інтернатів потребує послуг соціальних психологів і могли б їх отримувати, лікуючись вдома. Єдина проблема – нестача професійних кадрів.
Головний лікар психіатричної лікарні Олег Черниш задоволений започаткованою співпрацею і вважає, що знайдеться багато спеціалістів, гідних представляти наш край в Асоціації психіатрів України. Окремі з них вже отримали членські картки. А відтак головний лікар сподівається на нові спільні проекти, тренінги і навчання.
Волинська обласна громадська організація «Луцький джаз-клуб» (www.jazzclub.lutsk.ua) запланувала провести 23 – 24 травня 2009 р. в Луцькому Замку міжнародний джаз-фольк фестиваль «Музичні діалоги 2009» за участю музикантів з України, Польщі, Білорусі і Німеччини. Фестиваль приурочений до святкування Днів Європи та проходитиме за підтримки Волинської обласної державної адміністрації, обласної та Луцької міської рад.
Дізнатися про цікаві музичні події і гостей фестивалю можна буде на прес-конференції 18 травня 2009 р. о 14.00 у Медіа-домі ВОДТРК, що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Словацького, 9.
Він розпочнеться о 16-й годині студентським парадом від головного корпусу ВНУ імені Лесі Українки до Замкової площі, де міський голова Богдан Шиба вручить ключі від міста лідерові студенського самоврядування, якого визначають шляхом голосування на Молодіжному порталі Волині. Відомо, що боротьба триває між трьома кандидатами: Катериною Некращук з Луцького педколеджу, Ольгою Ліборською з МАУП і Олександром Покидюком з Луцького національного технічного університету.
Це перший такого масштабу захід в Україні. Він триватиме два тижні, протягом яких відбудуться великий студентський парад, дні театрального мистецтва, Кубок Луцька з Брейн-рингу. Завершиться фестиваль 27 травня фіналом Ліги КВН Волині. Як розповів голова обласної організації Народно-демократичної ліги молоді Валерій Пельц, ідею “Студіналії” запозичили в польських студентів.