У перший день Нового року за старим стилем депутати обласної ради відвідали вихованців Рожищенського навчально-реабілітаційного центру для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату. Для візиту обранці мали, щонайменше,  дві причини: вручити подарунки, а також з’ясувати: які потреби  закладу — на часі.

Упродовж одного з грудневих сесійних засідань депутати зібрали в скриньку понад дві тисячі благодійних гривень і придбали для діток з порушеннями опорно-рухового апарату плазмовий телевізор та солодощі. На знак вдячності за подарунки діти “засіяли” депутатам, потішили їх щедрівками та сценками.

Нині у невеликому двоповерховому приміщенні реабілітаційного центру навчається і виховується 82 дитини (з них 30 дітей-інвалідів) з 10 районів області. Тут діє 9 навчальних класів, які укомплектовані 6-11 учнями. Діти з особливими потребами віком від 6 до 18 років у центрі проходять тут комплексну реабілітацію, що включає  соціальний, психологічний,  педагогічний, медичний напрямки та професійну орієнтацію.

За словами директора Тетяни Козубович, особливістю закладу є те, що тут функціонують оздоровчо-реабілітаційна та інклюзивно-реабілтаціна групи, до складу яких входять діти-інваліди сільської місцевості та міста Рожище, які навчаються в інших  загальноосвітніх школах, а реабілітаційні послуги отримують в НРЦ.

У планах керівництва центру – реконструкція та добудова приміщення, а у подальшому відкриття на базі центру дошкільного відділення, адже на сьогодні у цьому є гостра потреба.

Проектно-кошторисна документація, яка була виготовлена 6 років застаріла, а тому потребує оновлення показників. Своє сприяння в частині фінансування цих заходів пообіцяли депутати обласної ради. Тож, наразі керівництво реабілітаційного закладу має підготувати відповідний бюджетний запит, аби гроші на цю потребу були передбачені в кошторисі цього року.