Ковель долучився до урядової програми “Доступні ліки”: відтепер містяни можуть отримати низку медичних препаратів за рецептами лікарів безплатно або ж з частковою доплатою.

У програмі “Доступні ліки” беруть участь 10 міських аптек. З реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню згідно з урядовою програмою “Доступні ліки”,  держава повністю компенсує вартість 23-х препаратів. За інші ліки з переліку — таких загалом 157 препаратів – пацієнт доплачує 10-30% вартості.

Для того, щоб отримати препарати за урядовою програмою, потрібно звернутись до лікаря та отримати правильно виписаний рецепт, – розповіла заступник головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Цимбал.

– Згідно з програмою, до нас можуть звернутися пацієнти із захворюваннями серцево-судинними, діабету 2-го типу та бронхіальної астми. Людина може вибрати — або безкоштовні ліки з переліку, або аналог і доплатити за нього, – повідомила Наталія Цимбал.

Особа із рецептом звертається до аптеки “Доступні ліки”. Аптека- учасник програми має відповідну ідентифікаційну позначку. У ній обов’язково має бути найдешевший препарат та перелік цін відшкодування, – зауважила завідувач центральної районної аптеки Світлана Попова.

– Ми відпустили приблизно  350 рецептів, які виписує наша поліклініка, а також виписують ФАПи Ковельського району. Аптека забезпечена всіма лікарськими препаратами. Ажіотажу немає. Без проблем хворі можуть отримати ліки. Якщо якогось препарату немає, то ми навіть пишемо телефон людині на рецепті, щоб вона обов’язково звернулася і отримала ці ліки, – розповіла Світлана Попова.

Аптеки-учасники програми отримають компенсацію з бюджету протягом 5-ти робочих днів після подачі відповідної звітності про продаж лікарських засобів, що підлягають відшкодуванню.