Енергетики Мучак 2'38 (ОП) Frame - 176Праця енергетика нелегка, але дуже потрібна. Фахівці виконують благородну і важливу місію − несуть світло і тепло у кожну оселю, створюють комфортне життя, забезпечують стабільність у сферах економіки. У Любомльському і Шацькому районах господарство енергетиків − це майже дві тисячі кілометрів повітряних ліній електропередач та півтисячі трансформаторних підстанцій. За ними потрібно постійно стежити, підтримувати у робочому стані. Варто зазначити, що енергоспоживання  суттєво зростає. Водночас, чимало ліній електропередач збудовані ще за радянських часів.

За словами керівника Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго», заслуженого енергетика України Володимира Остапюка, їх заміна відбувається поетапно.

 «Для покращення якості електричної енергії, напруги постачання збудовано 5 розвантажувальних підстанцій, проведено капітальний ремонт ліній, відремонтовано 34 підстанції, проведено чистку траси в межах 150 кілометрів», розповів він.

Сьогодні, коли електроенергія  постійно дорожчає, енергетики радять менше її споживати і застерігають від крадіжок електроенергії. Щоправда, такі випадки поодинокі, бо на озброєнні в електриків є обладнання, що легко виявляє  крадія. А суми штрафів досить високі.