Представники ветеранських організацій і журналісти Волині побували у Берліні. Вони відвідали Рейхстаг, Трептов-парк, доторкнулись до Берлінської стіни, взяли участь у службі в православному храмі. Але основна мета візиту – поглибити зв’язки із німецьким Фондом «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє». Зокрема, Голова правління Луцької міської громадської ветеранської організації «Спілка в’язнів-жертв нацизму» Валентина Лазарук зазначила, що волинська організація зініціювала проект, який і фінансується Фондом «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє» у рамках Програми «Місце зустрічі – Діалог». Восени 2016-го року, після затвердження спеціальної комісії, він почне реалізовуватися на Волині.
Серед тих, хто побував у Німеччині, – заступник голови Польського товариства Андрій Остапенко, який познайомив волинян із польською родиною Романа Пулки (вона мешкає у Берліні), Почесний ректор Ковельського університету третього віку – Марія Батраченко та скрипачка із Турійська Людмила Массалига.
А житель села Підбереззя із Горохівського району Микола Новосад уперше за 70 років відвідав край, де народився. Його батьки у роки Другої світової війни були вивезені на примусові роботи до Німеччини, де працювали на заводі у місті Фінстервальді. На рідну землю після війни 1945-го повернулися із Німеччини на Волинь уже з малим Миколкою. Батьків уже, на жаль, не стало. Але Микола Новосад завжди жив думкою побувавати там, де народився. І от йому випала щаслива нагода вперше поклонитися своїй малій батьківщині та взяти на пам’ять грудку землі.