У рамках Всеукраїнського проекту “Безпечне місто” в облдержадміністрації зустрілись представники влади, бізнесу, громадських організацій та силових структур. Ініціатор і розробник програми недопущення правопорушень в області – головне управління Національної поліції регіону. Основна мета програми – створення належної системи безпеки у населених пунктах Волині.

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик наголосив на необхідності залучення громадських організацій та представників бізнесу до фінансування проекту. Адже таке співробітництво — запорука успішності державно-приватного партнерства. Для реалізації завдань проекту влада пропонує створити інформаційно-аналітичний центр, що об’єднає інформацію з різних мереж відео- та аудіоспостереження і охоронних систем.

Учасники наради обговорили також можливості створення єдиної загальнообласної системи кол-центру, куди будуть надходити повідомлення громадян про виникнення різноманітних загрозливих ситуацій. А далі відбуватиметься переадресація звернень до тих структур, до компетенції яких належить їх вирішення.

– Дуже багато представників бізнесу обладнують свої території системами відеоспостереження, охороною, але це не пов’язано системою. Єдина система з єдиним центром значно прискорила б розкриття злочинів заради безпеки наших громадян, – переконаний голова ОДА Володимир Гунчик.

Згідно з попередніми підрахунками, введення в дію системи безпеки вартуватиме 20 мільйонів гривень, половину з яких планують виділити з бюджетів різних рівнів, іншу просять фінансувати представників бізнес-структур краю. Зустрічі у рамках програми “Безпечне місто – безпечна Україна” планують проводити щомісяця.