На Волині перевезеннями займається 560 осіб. Щоразу виникають суперечки між перевізниками і керівництвом краю. Перших не влаштовують діючі тарифи на послуги перевезення, влада ж нарікає на виплату зарплати “у конвертах” і, відповідно, не надходження платежів до бюджету області. Сьогодні обидві сторони вкотре зустрілися віч-на-віч і спробували разом владнати проблеми.

Під час наради перевізників і влади йшлося про виплату заробітної плати. З’ясувалося, що роботи тут непочатий край. Згідно з результатами моніторингу облдержадміністрації, жоден із перевізників не дотримується умов галузевої угоди, укладеної між Міністерством інфраструктури та профспілками. Інакше кажучи, наймані працівники офіційно отримують зарплату меншу від мінімальної, заявив Леонід Кирильчук, начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації.

Коли дійшло до фактів, то з’ясувалося, що офіційна зарплата найманих працівників у деяких перевізників коливається від 300 до 600 гривень. До слова, нині затверджено мінімальну заробітну плату у сумі тисяча 73 гривні. Пояснення перевізників були досить різноманітними, але жоден із них не визнав винним себе.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Олександра Башкаленка, усі перевізники знаходяться у рівних умовах і проблеми у всіх однакові. А стосуються вони, в основному, закупівлі пально-мастильних матеріалів за завищеними цінами та компенсації за перевезення пільговиків. Головне — знайти компроміс.

Керівництво краю закликало перевізників сприймати сьогоднішню нараду не як адміністративний тиск, а як звернення. Водночас зауважили: якщо перевізники не дослухаються до рекомендацій, іх угоди на перевезення будуть анульовані.