Дістатися ринку, магазину чи лікарні лучанам із вадами зору допомагає Служба супроводу незрячих. В обласному центрі вона діє із 2011 року. Щодня послугами двох супроводжуючих користаються 5-6 осіб із особливими потребами. Попит на супровід є, кажуть координатори Служби,  і просять усіх небайдужих допомагати незрячим.

Оксана Биковець супроводжує вулицями Луцька Едуарда Поліщука. У чоловіка – проблеми із зором. З часу створення Служби супроводу незрячих,  він часто користується її послугами.

– Часті виклики – через день, то на ринок, бо в нас є живність, ходимо по магазинах, тим більше, що ми живемо в одному районі, подзвонять до Лесі, вона вже коригує години, – розповідає Оксана Биковець.

У Службі супроводу незрячих сьогодні працює двоє жінок. Клавдія Криворучко долучилася до роботи нещодавно. Каже, пересуватися містом допомагають як місцевим, так і гостям Луцька. Приміром, зараз пані Клавдія супроводжує мешканця Мукачевого Василя Човбана. На Волинь чоловік приїхав на операцію.

Ініціювала створення Служби супроводу незрячих громадська організація «Генерація успішної дії». Нині проект частково фінансує Луцька міська рада, зарплату супроводжуючим платить державна служба зайнятості. Координує роботу Служби Леся Хижук.  Розповідає:

Люди- супроводжуючі 2 місяці працюють і тиждень перерва – це не дуже для нас зручно.  Дуже добре було б, якби працювали студенти-волонтери, буває, що супровід потрібен у вихідні.

Позитивні та відкриті – так про своїх підопічних відгукується Оксана Биковець. І додає: віднедавна розуміє, з якими труднощами щодня доводиться зіштовхуватися незрячим. Проблемою називає відсутність озвучення зупинок у громадському транспорті. Її підтримує і Едуард Поліщук.

– Ми робимо зауваження, але кажуть, що це від перевізників залежить. Відсотків 70-80 маршруток, якими я їжджу, не озвучуються, – розповів Едуард Поліщук.

Сьогодні чимало людей з інвалідністю замикаються у власних домівках, каже пані Оксана. Однак, з її слів, спілкування і звичайні прогулянки містом можуть допомогти віднайти радість у житті.