Шовкошитний_Глущук_3'28'' Frame - 1710Презентація одразу двох нових книжок відомих українських письменників відбулась у державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Це трилогія Володимира Шовкошитного «Кров — свята» та роман Василя Слапчука «Та сама курява дороги». Книги побачили світ у видавництві «Український пріоритет». Поспілкуватись із відомим українським поетом, прозаїком, публіцистом, громадським та політичним діячем Володимиром Шовкошитним прийшло багато волинян. Серед них — еліта волинських літераторів Володимир Лис, Надія Гуменюк, Іван Корсак, а також молодь і люди старшого віку, поціновувачі якісної сучасної літератури.

Доктор філософії в галузі політології, народний депутат України І скликання, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС Володимир Шовкошитний розповів про свої історичні романи з життя українців у ХХ столітті.

У трилогії «Кров – свята» описані українсько-польські конфлікти, сутички з німцями, радянськими військами, а також реальні історії, які відбувалися у повстанському середовищі. Крім того, у написанні книг автор використав безліч автобіографічних історій, участь у яких брав сам або ж його родичі чи знайомі. Основна ідея роману –об’єднання України долями героїв. Книга Володимира Шовкошитного гостросюжетна і одночасно лірична. Складається з романів «Кров – свята», «Білий кречет» та «Боривітри», на сторінках якого сплелись історія та сучасність. Події роману відбуваються на Західній Україні і Наддніпрянщині від 1943 року до Євромайдану. Шовкошитний_Глущук_3'28'' Frame - 1908

Як розповів письменник, робота над трилогією забрала в нього досить багато часу – 11 років.

«Майже всі три книги – це література пам’яті. Перша − це родова сага, друга − лінійний роман-акція. Подій, описані в ній відбуваються у 1937-1943 роках на Волині, Поліссі і Галичині. Це: великий терор, «золотий вересень», війна тоталітарний імперій і боротьба УПА з ними. А третя книга – це роман-андрогін, в якому події Другої світової війни, і наших днів подано в одному часовому вимірі. Події описані в ній охоплюють 1943-2014 роки і закінчуються найбільшою подією ХХІ століття – Революцією Гідності. Читач ніби разом з автором, з героями цих книг пригадує те, що було колись, як творилась історія України. Разом ці три книги охоплюють понад сто років нашої історії. Це 11 років моєї роботи в архівах українських, польських, німецьких і радянських. Можливо – це головна книга мого життя», − розповів Володимир Шовкошитний.Шовкошитний_Глущук_3'28'' Frame - 4146

В останній частині трилогії є багато цікавих вкраплень: вірші без крапок і ком, цікаві факти і діалоги, написані на модерний лад. Адже герої останньої книги — наші сучасники – герої України.

«Герой мого роману – Валік Добрий – хлопець з яким я 92 доби відбув на Майдані у Горохівському наметі. Ми його називали «безбашений». Це він порятував Майдан. Це він в ніч з 18 на 19 лютого, коли почалася зачистка, спалив обидва водомети. Беркут, в броню закутий, не зміг пройти через наш вогонь, а Валік з двома пляшками коктейлів «молота» пройшов через цей вогонь, вдягнутий в те в чому і ми всі були на Майдані. І це нас тоді врятувало. Як учасник цих подій, який пише історію України, може про це не написати? І ще, варто зазначити, що остання книга із цієї трилогії – це вже не література пам’яті, а література факту», − повідомив письменник.

Трилогія Володимира Шовкошитного «Кров — свята» особливо зацікавить жителів нашого краю, адже багато з описаних тут подій стосуються Волині.