У Луцьку вшанували громадського діяча, борця за православ’я, поета з Волині, оборонця прав українського населення на шляхетських сеймиках Київщини та Волині святого мученика Данила Братковського. Урочистою ходою нащадки повторили його останній путь до Хрестовоздвиженської церкви, де покоїться прах мужнього українця.
Організатором заходів з вшанування славного українського патріота і захисника православ’я Данила Братковського стала завідувачка Художнього музею Луцька Зоя Навроцька, яка вже багато років популяризує його постать.
Щороку громадськість Луцька вшановує пам’ять мужнього патріота. Традиційною стала урочиста хода українського православного духовенства, козацтва, інтелігенції, студентської молоді й інших небайдужих дорогою Данила Братковського від в’язниці у Луцькому замку до місця страти на ешафоті, а потім до Хрестовоздвиженської церкви, у крипті якої упокоївся Його прах.
Довідково: Святий Данило Братковський — український шляхтич православної віри, який активно протистояв спробам запровадити унію. Братковський брав участь у повстанні під проводом Семена Палія. Схоплений польськими вояками на Фастівщині з відозвами та листами, був перевезений до Луцька. Тут після катувань, 1702 року поляки стратили його на колишній площі Ринок. Українська православна церква Київського патріархату канонізувала Братковського як святого і мученика.
Як поет Данило Братковський залишив після себе творчий спадок — збірку віршів «Світ, по частинах розглянутий». Характерними ознаками творів Данила Братковського є іронія та гумор як прийом зображення, властивий бароковій літературі.