Луцьк обрано пілотним містом спільного проекту Ради Європи і Європейського Союзу «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадянами» COMUS, – повідомляє прес-служба Луцької міської ради.

Мета проекту — розробка інноваційних моделей планування, що сприяють розв’язанню практичних проблем в історичних містах. Такі моделі та рішення щодо реабілітації культурно-історичної спадщини та її сучасного використання, розв’язання соціальних проблем, залучення громадськості до процесу прийняття політичних рішень, вдосконалення транспортного обслуговування, розвитку туризму та торгівельних зон, використання пустищ, поліпшення житлового фонду мають відповідати європейським нормам і тенденціям, щоб стати привабливими для міжнародних інвесторів.

Тривалість проекту – 30 місяців. Партнером проекту є Організація міст всесвітньої спадщини, мережа яких у Європі становить 141 місто.

Проект COMUS реалізуватиметься в шести країнах Східного партнерства – Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні, – від кожної з яких представлене одне пілотне місто і два супровідні міста, що братимуть участь у навчальних тренінгах та конференціях. Від України такими містами є Луцьк, як переможець конкурсу, пілотне місто, а також Жовква (Львівська область) і Мелітополь (Запорізька область).

Фінансування проекту на шість країн складає понад 600 тис. євро, що передбачає технічну та експертну допомогу та видатки, пов’язані з безпосередньою реалізацією проектних завдань на місцевому рівні.