Подія  зібрала його ветеранів і молодь, місцеву владу й духовенство.  Гучно і весело святкують день народження Маневицького музею. Це не простий музей, і його вважають одним з найкращих у Волинській області, адже саме тут можна не лише побачити старі експонати,  а й доторкнутися до них, тим самим відчувши життя цих предметів.

Маневицький музей унікальний тим, що створений на громадських засадах і вже давно став самодостатньою одиницею музейного простору Волині.

Петро Микитович Хомич віддав цікавій і непростій музейній  справі 27 років свого життя, зберігаючи пам’ять про тих, хто тут народився і виріс,жив і працював.
“Музеї повинні бути туристичними осередками. На даний момент ми працюємо над тим. щоб маневицький музей був туристично – екскурсійним центром музею і гості змогли побачити усе, чим наш регіон багатий”, – розповів він.

Експонатів у музеї налічується більше 12 тисяч. У залах – не лише побутові предмети, а й стародруки та сучасні фотографії, на яких зафіксоване життя сіл, спорожнілих через радіацію, а на стендах постає історія краю  в деталях та обличчях.

Останніми роками музеєм стала цікавитися     місцева молодь. Тут бувають гості і з Латвії, Литви, Польщі, часто приїздять і кияни. Наступної весни у Маневичах чекають відвідувачів із Вашингтону.