Більше 30% хворих, що знаходяться на стаціонарному лікуванні у Луцькій міський клінічній лікарні, не є лучанами, а міський пологовий будинок обслуговує понад 40%  іногородніх жінок. Таку інформацію озвучив секретар Луцької міськради.

Добре, що професіоналізм та авторитет луцьких медиків викликає довіру й у мешканців сусідніх областей, – каже Григорій Пустовіт, але це створює додаткове навантаження на міський бюджет.

– У нас в Луцьку міську клінічну лікарню везуть людей зі складною формою ішемічної хвороби, везуть з Дубна, везуть з Рівного. Це говорить про те, що нашим лікарям довіряють, що ми можемо лікувати складні випадки. Це не означає, що ми нікого не будемо не з Луцька впускати в ці заклади. Звичайно, цього не буде, – розповів Григорій Пустовіт.

Керівники медичних закладів Луцька кажуть, що медична реформа дасть можливість адекватного розподілення фінансів. А саме — кошти будуть “ходити” за пацієнтом, і ті лікарні, куди приїздять лікуватися із сусідніх областей, отримуватимуть більше субвенцій від держави.