Вони неодноразово зверталися до керівництва села й району, але ніхто нічого не робить.  Люди побоюються, що через сміттєзвалище може спалахнути епідемія, бо дощі вимивають  отруту з полігону, а  підземні води потім  потрапляють до колодязів. За захистом вони звернулися на «пряму» телефонну лінію голови обласної ради Анатолія Грицюка, яку він провів в редакції місцевої газети   під час  своєї робочої  поїздки до Ратнівського району.
Голова  районної ради  повідомив, що вже є документація на нове сміттєзвалище. «Воно буде подалі від села, але   люди за старою звичкою всеодно везуть сміття до Видраниці», – стверджує   Микола Макарук. Скаржники  вважають, що районна влада не може  вирішити цю проблему, бо, на відміну від інших, полігон біля Видраниці безплатний.
Анатолій Грицюк пообіцяв  повідомити про це сміттєзвалище  начальника обласної екологічної інспекції Олега Кіндера і висловив сподівання, що той    терміново вирішить цю проблему.
Нагадаємо, що робоча поїздка Анатолія Грицюка до Ратнівського району відбулася в межах щотижневих виїзних зустрічей з волинянами. На місцях голова обласної ради особисто інспектує роботу місцевих рад і спілкується з мешканцями населених пунктів. Цієї п»ятниці  він здійснить робочу поїздку до Рожищенського району.