tqwwyplgitkМузей історії Луцького братства відсвяткував свій перший ювілей – 5 років з часу відкриття. Із січня 2013 року цей невеликий музейний заклад функціонує як відділ Волинського краєзнавчого музею. За час існування музею тут побувало більше 9000 відвідувачів. Численні експозиції розповідають про волинський внесок у творення культурно-національного відродження XVII ст.

Музей історії Луцького братства – перший в Україні, присвячений окремій братській асоціації. Його фото-художня експозиція налічує 12 тематичних розділів, в яких відстежена еволюція і причини виникнення братств на теренах Київської митрополії, зародження братства в Луцьку, його соціальний склад та організаційна структура. Окрема експозиція присвячена розвиткові найголовніших луцьких братських інституцій: церкви, шпиталю, монастиря, школи та друкарні.

У рамках святкування ювілею відбулась академія з пошанування фундатора музею – Андрія Бондарчука. Саме з його ініціативи і за його власні кошти був створений Музей історії Луцького братства.