Перемогою збірної України завершилася в Луцьку матчева зустріч з легкої атлетики, у якій взяли участь команди 5-ти країн світу. Змагання стали екзаменом для організаторів, суддів і арени “Авангард”. Окрім господарів, боролися за перемогу юніорські збірні Білорусі, Ізраїлю, Кіпру і Румунії. 

Луцький стадіон “Авангард” має шанс стати ареною змагань Кубка Європи із легкоатлетичного багатоборства уже наступного року. Про це заявив голова Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул. Юніорські збірні 5-ти країн — України, Білорусі, Ізраїлю, Кіпру, Румунії у Луцьку взяли участь у найпрестижніших в нашій країні цьогорічних змаганнях “королеви спорту”.

Уже з перших видів змагань стало зрозуміло, що боротьба за перемогу точитиметься між збірними господарів та Білорусі. У секторі для метання молота першу перемогу у змаганнях виборов білоруський спортсмен Олександр Шимонович. В останній спробі він поліпшив результат українського метальника молота Михайла Гаврилюка.

Торік броварчанка Аліна Шух у Луцьку встановила юніорський рекорд України зі стрибків у висоту – 192 сантиметри. Успішно розпочала спортсменка боротьбу у секторі, подолавши із перших спроб планку на висотах: 170, 175 та 180 сантиметрів. Головна суперниця українки, білоруська спортсменка Єлизавета Сімонович з першої спроби взяла висоту 183 сантиметри. Аліні вона підкорилася лише з третьої. Здолала білоруска і висоту 186 сантиметрів, випередивши українку. Аліна Шух не засмутилася, вважаючи що це було хороше тренування перед чемпіонатом Європи, куди путівку в Луцьку забезпечила.

Українські легкоатлети були першими у 8-ми видах програми, в 11-ти – другими, п’ять разів фінішували третіми. Це дозволило забезпечити загальнокомандну перемогу, здобувши у підсумку 103 пункти. Друге, маючи в активі 97, вибороли білоруські юніори. Третє — у збірної Ізраїля.

Уже 27 травня на луцькому стадіоні “Авангард” відбудуться змагання командного чемпіонату України з легкої атлетики серед юніорів.