«Луцьк інтеркультурний. Стратегія і перспективи» – ця програма, яку реалізують в обласному центрі з 201-го року, уже стала складовою суспільного життя громади міста.  Аби пожвавити міжкультурний діалог та обмін досвідом між містами, в рамках програми проводяться відповідні заходи. Сьогодні у Луцьку представники програми підбивали підсумки року у реалізації програми «Інтеркультурні міста».

Програма  «Інтеркультурні міста» уже відома лучанам. У її рамках за цей рік вдалось реалізувати кілька заходів, що зробили обласний центр помітнішим на культурній мапі України та Європи.  Це, зокрема, Форум інтеркультурних міст за участю представників Ради Європи та інтеркультурних платформ європейських країн та Форум поетів і перекладачів. Підбиття підсумків року реалізації програми в Україні відбувається саме у Луцьку, адже, як зазначає експерт Ради з питань культурної політики Олександр Буценко, Луцьк став лідером  Форуму інтеркультурних міст як найбільш активне і креативне.

Культура — соціальний клей, який об’єднує суспільство. Так охарактеризувала міжкультурний діалог координатор проекту  «Інтеркультурні міста» Саулє Ільїних. На її думку, проблема взаєморозуміння — одна із найактуальніших у сучасному світі.

Від початку  реалізації програми до неї приєдналося на європейському рівні 21 місто, ще 25 міст стали асоціативними членами цієї мережі. Луцьк  нині — найактивніше місто у реалізації програми серед одинадцяти українських.

У лютому наступного року представники Луцька візьмуть участь у Форумі інтеркультурних міст не тільки Європи, а й світу, що відбудеться в ірландському Дубліні. Зокрема, міський голова Микола Романюк представить стратегію розвитку нашого міста у 2013-му році. Також  під час «Ночі у Луцькому замку»  відбудеться зустріч мерів інтеркультурних міст Європи. Свою участь у ній вже підтвердили представники італійського міста Реджо-Емілія та шведського  – Боткірка.