7f7923ebe4a26a95951bb5f39836202dУ Луцьку триває науковий семінар, організований у рамках державної програми імунізації. Обговорити нагальні питання, пов’язані з вакцинацією населення, на Волинь з’їхалися провідні українські фахівці.

Міністерство охорони здоров’я України планує негайні дії для захисту дітей від спалаху поліомієліту. Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила полівірус у двох дітей із Закарпатської області. При цьому торік тільки 49 відсотків українських малюків були вакциновані від поліомієліту.

В Україні рівень щеплення дітей від поліомієліту впав до критичної позначки, – вважає головний дитячий інфекціоніст Міністерства охорони здоров’я, професор Сергій Крамарьов. Як наслідок — у Закарпатській області захворіло двоє малюків. На момент виявлення недуги одній дитині було чотири роки, іншій – 10 місяців; обидві попередньо не вакциновані від поліомієліту.

Останнім часом дуже зменшився рівень вакцинації. Ми стоїмо на порозі різних епідемій. Першим дзвіночком є поліомієліт, який виявили в Закарпатті. Тому, якщо не буде виправлена ця ситуація, в нас можуть бути епідемії різних інфекційних хвороб. Я вважаю, що тоді буде велика біда для нашої держави. Є декілька факторів, пов’язаних із недостатньою вакцинацією населення: по-перше, батьки не розуміють, що зробити щеплення — це зберегти життя дитині, по-друге — недофінансування закупівель вакцини і по-третє — нерегулярні поставки вакцини в регіони“, — зазначив він.

Кращі спеціалісти області у сфері профілактики і лікування інфекційних і соматичних захворювань у дітей отримали на семінарі відзнаки МОЗ України.