28 років тверезості. Стільки часу у Луцьку діє товариство анонімних алкоголіків. Це — об’єднання людей, які діляться один з одним досвідом, як вирішити їхню спільну проблему та допомогти іншим одужати від алкоголізму. Для багатьох це єдина можливість позбавитися залежності від алкоголю.

Анонімні алкоголіки — це коло людей, які, як ніхто інший, знають, до чого може призвести згубна залежність від оковитої. Вони не показують своїх облич, адже ідея діяльності об’єднання і полягає у цілковитій анонімності.

Товариство анонімних алкоголіків об’єднує понад тисячу людей в регіонах України. Більше сотні з них є постійними його членами у Луцьку. Колишні пияки діляться досвідом позбавлення від залежності з тими, хто цього лише прагне, але не вистачає сили волі.

Збори анонімних алкоголіків — це психологічна і моральна підтримка один одного. Кожен 5-й, хто хоча би один раз відвідав клуб, знаходить в собі сили більше не вживати спиртного.

Психологічну, моральну підтримку та консультації в товаристві анонімних алкоголіків надають не лише залежним, а й їхнім родинам. Психологи наголошують: помилка більшості таких сімей — жалість до родичів-пияків.

Є таке поняття, як жорстка любов — треба відсторонитись і нехай свої проблеми почне вирішувати сам, захоче одужати, – каже психолог Тетяна Горюнова. – Інакше так воно і буде продовжуватись…

З нагоди 28-ї річниці започаткування діяльності товариства анонімних алкоголіків на Волині, в Луцьку відбувся форум організації. Приїхали люди з областей України та сусідніх країн. Вони розповідали про власний досвід життя без алкоголю.