Сьогодні виповнилося б 75 років Герою України, громадському та політичному діячеві, письменнику, публіцисту та дисиденту В’ячеславу Чорноволу. Він був одним із засновників національно-визвольного руху шістдесятників, а потім і Народного Руху України. У Луцьку пам’ять про видатного українця  вшанували  покладанням квітів до меморіальної дошки, що встановлена на вулиці його імені.

В’ячеслав Чорновіл – це уособлення незламності духу. Він жив тим, у що вірив. Попри складні обставини В’ячеслав Максимович не зрадив тому, що було для нього по-справжньому важливим. Саме про це говорили учасники зібрання поблизу меморіальної дошки, що встановлена на будинку, з якого розпочинається вулиця імені В’ячеслава Чорновола в Луцьку. Представники влади і громадськості поклали квіти і вшанували В’ячеслава Чорновола хвилиною мовчання.

В області заплановано чимало заходів, присвячених життю та діяльності В’ячеслава Чорновола. Серед них – літературні вечори, науково-практичні конференції, семінари, конкурси творчих і наукових робіт, виставки,  уроки пам’яті в навчальних закладах.