02182-mts_snapshot_00-00_2016-10-19_16-20-14У Волинському краєзнавчому музеї розпочалася дводенна Міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація». Такі зустрічі відбуваються щорічно, з 1994-го року. Це чудова нагода для музейних працівників та реставраторів поділитися своїми науковими здобутками у вивченні і реставрації пам’яток сакрального мистецтва Волині та України.

Міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація» відбувається у Волинському краєзнавчому музеї вже в двадцятьтретє.  Обмінятися досвідом, поділитися науковими здобутками зібралися майстри своєї справи не лише з України, але й Білорусі, Росії та Польщі.

Директор музею Анатолій Силюк подякував науковцям за збереження історії нашого краю:

– Нові відкриття, нові ікони, нове спілкування, залучення нових дослідників. Прекрасна молодь приходить у дослідження сакрального мистецтва. Я надіюсь, що це явище, яке ми започаткували 23 роки тому, як музей Волинської ікони і як міжнародна Волинська конференція, це вже є бренд Волинської області, нашої держави.

На творчість і нові дослідження учасників конференції благословили священники Волинської єпархії. Вони наголосили на важливості досліджень сакрального мистецтва України і нашого краю, зокрема.

Доповіді учасників конференції опубліковані у науковому збірнику. Видання ілюстроване, більшість світлин публікується вперше.