Майже третина населення Нововолинська, а це 13 600 осіб, мають право на переоформлення субсидій в опалювальному сезоні, що розпочався у шахтарському місті 20 жовтня. 3700 із них скористалися такою можливістю. Процес нарахування державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг триває. Однак, через брак коштів, виникли проблеми з монетизацією.

У  Нововолинську гальмується монетизація залишків зекономлених населенням коштів субсидії на опалення. Як розповіла начальник управління праці і соціального захисту населення міськвиконкому Наталія Волчанюк, держава заборгувала економним домогосподарствам 870 тисяч гривень.

– Згідно із Постановою Кабінету Міністрів, ми сформували списки осіб, які зекономили кошти. По цих списках у нас було 1090 домогосподарств, – повідомила Наталія Волчанюк.  – Усім домогосподарствам направлені повідомлення про те, що вони користуються субсидіями і мають зекономлені кошти. Протягом липня-серпня у нас, в управлінні, було організовано прийом заяв і до нас звернулося 1380 заявників, які написали про повернення коштів і вказали свої реквізити. Ми оформили заяви про повернення коштів. Зараз питають: де ж ті кошти? Ми їх чекаємо. Щойно вони надійдуть, ми відразу їх направимо на банківські рахунки. Разом з тим, продовжено термін таких заяв. Заяви будемо приймати до 1 листопада.

Контролюють посадовці й  правомірність соціальних виплат.

– Люди не розуміють, що треба своєчасно повідомляти про вартісні покупки. Це боляче б’є по кишенях людей. Бо є моніторинг тої інформації, яка надходить до Міністерства фінансів. Я закликаю людей повідомляти про вартісні покупки. Вони на цю субсидію не вплинуть, а на наступну – так. У нас виявлено по верифікації близько десяти порушень, де є надміру витрачені кошти, – розповіла Наталія Волчанюк.