Днями виповнюється 140 років від дня народження українського письменника, характер якого формували і місто,  і село — Богдана Лепкого. “Волинській обласній бібліотеці дарунок від Прокопа Наумчука”. Інформацію про відомих людей України бібліотекарі радять черпати з ось таких раритетних видань, а не з  мережі інтернет.

Це видання 1947 року-найдавніше в добірці книг Богдана Лепкого, які є в найбільшій книгозбірні Волині. Із Канади привезли ” Крутіж  “ – історичний малюнок з часів гетьмана Івана Виговського. Фонди наукової бібліотеки багатющі, аби з читачів було бажання брати до рук книжки. До слова, щороку наукову бібліотеку відвідує майже 30 тисяч читачів.

До здобуття Україною незалежності ім’я Богдана Лепкого було маловідомим. Його називали буржуазним націоналістом і навіть західноукраїнським фашистом. А він просто любив свій народ, настільки, що саме йому і присвятив усе своє життя та творчість. Богдана Лепкого, який народився в родині священика на Тернопільщині, знав кілька мов, чомусь більше знають як автора трилогії “Мазепа”. Але ж він був і громадським діячем, художником, істориком, видавцем, перекладачем, поетом. Багато поетичних творів  Богдана Лепкого покладені на музику.

У житті  Богдана Лепкого багато цікавих сторінок. Він навіть одружився з донькою свого дядька по батькові, але лише з дозволу Папи Римського. Довелося родині Лепких побувати не в одній країні світу. Писав він найбільше про часи Київської Русі, період першої світової війни, національно-визвольні змагання. Його твори, видані в трьох і двох томах за першодруками зі збереженням особливостей авторського стилю. Богдан Лепкий особливий тим, що все життя творив, багато працював і насолоджувався цим.