Інформаційний куточок «Адміністративна реформа у Волинській області» створили працівники відділу новітньої історії обласного краєзнавчого музею. Він доповнив експозицію «У боротьбі за демократичну Конституцію України». Головна мета – донести до відвідувачів музею вичерпну інформацію про ті зміни в устрої нашого краю, що відбуваються в умовах децентралізації влади і реформи місцевого самоврядування в Україні.
Поряд з документами Центральної Ради УНР розміщено Постанови теперішнього уряду щодо методики формування спроможних територіальних громад; рішення Волинської обласної ради «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Волинської області»; проект плану, згідно з яким в нашій області мають утворити 74 самодостатні громади.
Старший науковий співробітник відділу новітньої історії музею Сергій Лис впевнений, що намагання Михайла Грушевського у 1917-1918 роках здійснити подібну реформу і кроки нинішньої влади базуються на однакових механізмах.
«Українці прагнуть того, що хотіли вибороти ще майже сто років тому, якби тоді не відбулася окупація Росією УНР, зараз могло бути все інакше», – припустив музейник.
Працівники музею стежитимуть за подальшими етапами конституційних реформ, змінами у місцевому самоврядування і оперативно інформуватимуть про них відвідувачів.