На Волині з робочим візитом побувала міністр Кабінету міністрів України Ганна Онищенко. На зустрічі з керівним активом краю йшлося про децентралізацію влади та добровільне об’єднання громад. Ганна Онищенко вкотре наголосила саме на принципі добровільності. Громада може відмовитися від об’єднання, але, водночас, потрібно розуміти, що у цьому випадку розраховувати на додаткові бонуси теж не прийдеться.

На теренах Волині планують утворити 66 громад. За словами заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука, який курує питання об’єднання громад, не надто активні в цьому питанні міста обласного значення.

Думки депутатів обласної ради щодо добровільного об’єднання громад розділилися. Одні вважають, що Україні варто йти польським шляхом, інші впевнені, що українці — самодостатня нація, тому повинні виробити свою стратегію, нікого не наслідуючи.

Перспективні плани добровільного об’єднання вже розроблені і найближчим часом їх подадуть на розгляд Кабміну. Але, Ганна Онищенко вкотре закцентувала, що розроблені документи не догма і вирішувати, як жити далі повинна лише громада.