cifraДати можливість попрацювати в рамках пілотного проекту, аби забезпечити абсолютне покриття території Волині цифровим телевізійним мовленням. Така пропозиція прозвучала під час засідання колегії Державного комітету телебачення та радіомовлення України. У її роботі взяла участь  делегація з Волині на чолі з головою облдержадміністрації.

До 35% території краю – це, фактично, зона інформаційного вакууму, де мешканці не мають можливості дивитися українське телебачення. Натомість,  доступні польське та білоруське, а через останнє – пропагандистські російські телеканали.

Без доступу до жодного із загальнонаціональних каналів – 84 села Ратнівського, Камінь-Каширського, Любешівського і Маневицького районів, де понад 190 тисяч мешканців. Із прийомом телесигналів є проблеми у  Володимирі-Волинському через рельєф місцевості. Окрім того, проблеми з поширенням сигналу регіонального мовника віднедавна стосуються не лише північних районів області. Практично, неможливо приймати сигнал у селищах Цумань та Олика Ківерцівського району.

Член колегії  Державного комітету телебачення та радіомовлення України Микола Жулинський висловився на підтримку експерименту, який пропонують волиняни. Члени колегії вирішили узяти запропонований проект рішення за основу й суттєво його доопрацювати.