wxdij0vzfoeУ Волинському краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Лицарі Волі», приурочена до 74-ї річниці від дня створення УПА та 75-ї річниці створення «Поліської Січі». Організована вона за матеріалами музею. В основі виставки – оригінальні документи, фотографії та речі українських повстанців 1940-1950-х років. Зокрема, різноманітна агітаційна продукція підпільних друкарень.

З чорно-білих воєнних фотографій того часу, представлених на виставці, можна довідатися як про головнокомандуючих УПА, так і про тих командирів, які керували українським національним підпіллям у різних районах області аж до середини 1950-х років. Цікавою, є і колекція зброї часів Другої світової війни, якою користувалися українські повстанці.

Окрасою виставки є колекція робіт видатного волинського графіка, українського патріота і вояка УПА Ніла Хасевича, матеріали якого свого часу були передані до музею Управлінням СБУ в області. Представлені на виставці й світлини та документи, які висвітлюють історію УПА–«Поліської Січі» отамана Тараса Бульби-Боровця, яка постала ще у 1941 році та декларувала боротьбу за відновлення влади УНР.

На виставку з Рівненського обласного краєзнавчого музею передані для експонування й раритетні особисті нагороди Тараса Бульби-Боровця – воєнний хрест УНР і орден Українського Вільного Козацтва. Їх свого часу з Канади до Рівного віддала племінниця отамана Марія Лантух.