До 1 вересня у Ковелі та Нововолинську планують створити Центри професійної освіти. Вони діятимуть після об’єднання Ковельського професійного ліцею і ПТУ №5, а також Нововолинського вищого професійного училища та ПТУ № 11. Під час реформування навчальних закладів волиняни використають досвід естонців. Про усі переваги та ризики об’єднання говорили на засіданні Регіональної ради професійно-технічної освіти в області.

Об’єднання професійно-технічних навчальних закладів у Ковелі та Нововолинську передбачає створення нових потужних професійних центрів. На засіданні Регіональної  ради керівник профільного управління Людмила Плахотна інформувала про усі ризики та переваги реформування. Планується, що перелік спеціальностей не скорочуватимуть.

Інша ситуація — з персоналом. Після об’єднання Ковельського професійного ліцею з ПТУ № 5, згідно з попередніми розрахунками, доведеться скоротити 20% посад,  передусім, – з адміністрації.

За словами начальника управління освіти, науки та молоді ОДА Людмили Плахотної, скоротити доведеться 14 працівників. Із них 9 – пенсійного віку. Іншим обіцяють допомогти з працевлаштуванням.

На третину доведеться зменшити  штат і після злиття Нововолинських вищого професійного училища та ПТУ № 11. Також об’єднають матеріально-технічну базу, що зараз використовується неефективно, каже Людмила Плахотна. Такі кроки дозволять зекономити кошти, їх в майбутньому використають на оновлення тих же навчальних закладів. До прикладу, в Ковелі економія становитиме 800 тисяч гривень.

Професійну освіту на Волині реформують за прикладом естонської, спільний проект наразі реалізується в області. Результат сподіваються побачсити вже через 2-3 роки.

Планується, що новостворені центри запрацюють у Ковелі та Нововолинську з 1 вересня цього року. Проект профільного управління, ухвалений Регіональною радою професійно-технічної освіти в області, має затвердити Міністерство освіти та науки України.