image_5У серпні стартував ініційований ЮНІСЕФ Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Багато років долучаються до цього проекту волинські медики. Прес-конференція з цієї нагоди відбулася в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації.

Грудне вигодовування — це природно і корисно як для мами, так і для малюка. Щоб підтримати матерів-годувальниць і привернути увагу громадськості до цього процесу, представники ЮНІСЕФ і 32 країни світу 1990-го прийняли Декларацію про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Гасло акції цього року “Годування грудьми – ключ до сталого розвитку”.

– Виключно грудне вигодовування дітей до 6 місяців, а також продовження його до 2 років і більше однозначно забезпечить дітей усіма можливими інгредієнтами та поживними речовинами, – переконана заступник головного лікаря з неонаталогії Луцького клінічного пологового будинку Олена Курак. – Це безпосередньо профілактика і їхнього голоду, і їхнього ожиріння. Тому це найкращий спосіб вигодовування дітей від перших хвилин їх народження.

На прес-конференції з нагоди Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування волинські медики з гордістю озвучили відповідні показники. Раннє прикладання дитини до грудей фіксують у 95% породіль. Майже 70% малюків, які торік народилися в області, до 6 місяців отримували тільки материнське молоко. Ще 10-15 років тому таких діток було заледве 20%. Значне зниження рівня малюкової смертності на Волині, в Україні та в світі, починаючи з 1990 р. експерти також пов’язують із поширенням грудного вигодовування, – каже лікар акушер-гінеколог Анжела Рибанович.

Нині в області 15 закладів мають статус “лікарня, доброзичлива до дитини”. Втім, і в інших лікарнях і поліклініках краю жінки можуть отримати докладну інформацію про переваги грудного вигодовування.