PM642image003Волинські поліцейські й курсанти Луцького правознавчого ліцею відвідали обласний притулок для дітей, що у Рожищі. Для його вихованців гості в ігровій формі провели урок «Права людини». Краще зрозуміти основні права та обов’язки громадян  підліткам допомогли курсанти Луцького правознавчого ліцею. Співробітники ювенальної поліції розповіли також про наслідки для здоров’я ризикованої поведінки і проблеми ВІЛ-СНІДу, з якими стикається молодь.

Підлітки давали визначення юридичним та правовим термінам, пригадували основні права та обов’язки громадян, ознаки державності, тощо.

Усі розмістилися за великим столом, і колективно відповідали на поставлені запитання. Коли вихованці дитбудинку вагалися із відповідями на допомогу їм приходили курсанти правознавчого ліцею. Оскільки, практично всі учасники акції ровесники, то і вікторина проходила жваво та цікаво.PM394image001

«Ми вирішили для наших дітей зробити День права. До проведення заходу долучилися співробітники ювенальної поліції разом із курсантами правознавчого ліцею. Такі зустрічі є дуже важливими, адже у притулку перебувають діти, які закинули навчання, не тримаються домівки, і таке спілкування з працівниками поліції та їхніми однолітками-ліцеїстами їм просо необхідне», – розповіла заступник директора Волинського обласного притулку для дітей Неля Прокопчук.

Інспектор Луцького відділення поліції Марина Ярошук провела з дітьми інтелектуальну гру – «Фото-фішка». Гра розроблена в рамках проекту Всеукраїнського громадського центру «Волонтер», і сприяє обговоренню актуальних питань щодо здоров’я і наслідків ризикованої поведінки та проблеми ВІЛ-інфікування, які постають перед сучасною молодою людиною. Також поліцейський, у профілактичних цілях, нагадала присутнім про верховенство права і недопустимість порушення норм закону.

«В Україні проходить Тиждень права, тож ми долучилися до цих заходів, і відвідали дитячий притулок у місті Рожище. Головне наше завдання – допомогти дітям, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Ми повинні більше проводити профілактичну роботу з такими дітьми, намагатися допомогти, розповісти, що потрібно брати досвід від хороших людей, допомагати хорошим людям і якнайменше вчиняти адміністративні та кримінальні правопорушення», – повідомила інспектор Луцького відділення поліції Марина Ярошук.PM97image008

Подібні заходи – це можливість для молоді дізнатися про свої права та гарантії захисту. Тому їх проведення повинно мати системний характер. А коли до діалогу із дітьми правоохоронці залучають ігри, вікторини, тощо, профілактичні заняття стають ще більш цікавими та корисними.