19 Травня 2009 - Волинська ОДТРК




» Меню сайту

» ...

» Сьогодні
сьогодні новин немає

» Календар
«  Травень 2009  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

» Контакти

43025 м. Луцьк,

вул. Словацького, 9

e-mail:

т./ф.: +38 (0332)

адміністратор сайту

e-mail:


» А тут може...
Реклама на сайті
і не тільки:

Головна » 2009 » Травень » 19

Про це йшлося сьогодні на робочій нараді в першого заступника голови облдержадміністрації Віталія Заремби. Він повідомив, що вже підготовлено відповідний кошторис, розробляється детальний план проведення виставки-ярмарку. В її рамках відбудуться Волинський інвестиційний форум і ІV чемпіонат „З любов’ю до сала”. Очікується участь дипломатичних і бізнесових делегацій з Польщі, Чехії, Італії, Білорусії.


Дозволи для перетину кордону без паспортів і віз видаватимуть консульства у Любліні, а також у Львові і Луцьку. На їх підставі громадяни зможуть перебувати по іншу сторону кордону не більше, ніж 90 днів протягом півроку. Дні рахуються з часу першого перетину кордону. Дозволений час перебування без перерви становитиме максимально 60 днів. Такі дозволи видаватимуть жителям прикордонної зони на 2 роки, а наступні дозволи – на 5 років. Щодо іноземця, який порушив правила перебування у Польщі, будуть застосовуватися суворі санкції. Рішення про те, щоб людина виїхала з Польщі, буде означати заборону в‘їзду до трьох років. А видворення з Польщі заборонятиме в‘їзд до 5-ти років і накладатиметься штраф.


Кабінет Міністрів України відреагував на телеграму голови облдержадміністрації Миколи Романюка, у якій він просив термінового врегулювання проблемних питань агропромислової галузі. Вже сьогодні управління Державного казначейства в області розпочало переказувати сільгосптоваровиробникам 9 мільйонів гривень кредиторської заборгованості за 2008 рік та майже 6 мільйонів планових асигнувань нинішнього року.


Працівники Волинського краєзнавчого музею підготували виставку «Студії з Криму. Леся Українка і Агатангел Кримський: осяяні Сходом». Її експонати: оздоблені вишивкою татарські і турецькі речі, металопластика, поштові листівки, - надав історико-літературний музей Ялти, з яким волиняни давно співпрацюють.

Виставка зацікавить не лише дослідників і краєзнавців, - переконаний директор музею Анатолій Силюк і сподівається на велику кількість відвідувачів. Триватиме вона до 15 червня, а до 1 вересня її експонати перебуватимуть у Музеї-садибі Лесі Українки в Колодяжному.


До храму і монастиря Миколая Чарнецького в Ковелі прибула Чудотворна ікона Зарваницької Богородиці з Тернопілля, яка мандрує містами Волині й Рівненщини. Привіз її до міста залізничників Владика Йосафат Української греко-католицької церкви.

Ікону парафіяни зустріли на центральній вулиці міста. Після чого був процесійний похід до храму, де відбулася Архієрейська Божественна Літургія.

Як повідомив ієромонах Ковельської УГКЦ Євген Задорожний, ікона перебуватиме в храмі до 24 травня. Тиждень триватимуть молитви біля образу Божої Матері. Як стверджують очевидці, ікона допомагає зцілитися і духовно, і фізично.


Громадянин України на підводі намагався провезти промислові товари. На об’їзному шляху його затримав прикордонний наряд “Секрет”. Порушник зізнався, що на прохання незнайомця за певну винагороду погодився доправити вантаж до кордону, де мав передати його громадянам Республіки Білорусь.

Промислові товари на більш як 356 тисяч гривень вісімдесяти чотирьох найменувань, серед яких косметичні та галантерейні вироби, біжутерія, електронні блоки, фотоплівка для медичних цілей вилучено. За даним фактом порушено кримінальну справу.


У селі Човниця Ківерцівського району вшановано пам’ять академіка Михайла Кравчука, життя якого обірвалося після перебування у суворих колимських таборах. Гордістю української та світової математики назвав вченого голова райдержадміністрації Леонтій Кричкевич, а сільський голова Клавдія Міщук гордиться тим, що завдяки творцю музики чисел, як його часто називають, про село Човниця знають не лише на Волині.

Учасники заходу поклали вінки і квіти до пам’ятника академіка, пом’янули його хвилиною мовчання, а також оглянули експозицію кімнати-музею Михайла Кравчука.

А у селі Прилуцьке вшановано пам’ять члена проводу ОУН, провідника юнацтва ОУН на західно-українських землях Степана Мазурця.


На традиційну четверту Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Волинський музей: традиції і сучасність» запрошено більше 120 дослідників, науковців, працівників музейної справи України і Польщі. Візьме участь в урочистостях і племінник одного із фундаторів Волинського краєзнавчного музею Яна Фітцке. З 1936 до 1939 року він був керівником музею у Луцьку і головним його хранителем. Крім того, Ян Фітцке очолював розкопки і організовував експедиції на околицях Луцька, Торчина, Городка, Берестечка і Любомиля.

Відтепер фасад будівлі, де колись був розташований Волинський краєзнавчий музей, прикрашає меморіальна дошка Яну Фітцке. За словами директора музею Анатолія Силюка ідея її встановлення належить колишньому генеральному консулу Респібліки Польща у Луцьку Войцеху Галонзці, який запропонував таким чином вшанувати основоположника музейної справи на Волині.

19 травня копітку і наполегливу працю музейників вшановують представники обласної влади на урочистій академії з нагоди 80-тиріччя створення Волинського краєзнавчого музею.


Програма візиту іноземців була досить насиченою: знайомство з історико-культурними особливостями нашого краю поєдналося з обміном фаховими навичками. Зокрема, в училищі професійної підготовки працівників міліції у селі Сокиричі Ківерцівського району поліцейські провели показові заняття з вогневої підготовки. Іноземці також стали почесними гостями чемпіонату МВС України з легкоатлетичного кросу. До речі, у себе на батьківщині вони є тренерами з професійної підготовки правоохоронців й експертами з кульової стрільби.

За повідомленням відділу зв'язків з громадськістю УМВС області, з голландцями і бельгійцями волинські правоохоронці зустрічаються не вперше: вже двічі наші працівники міліції їздили для обміну досвідом до своїх закордонних колег.


» В ЕФІРІ

» Телерадіогазета

» Іменинники
        Серпень для колективу ВОДТРК багатий іменинниками – їх у нас аж 18: Цимбалюк О.Г., Радюк В.М., Рамська Я.А., Козак Н.В., Поліщук В.Г., Зайченко В.І., Хижук Л.М., Арсеник Л.І., Дмитрук Л.В., Гузь Т.А., Подолець Б.М., Петрук Н.В., Собець О.М., Догойда О.А., Потієвський П.О., Копачевська Н.Г., Тіняков В.М., Андрійчук Л.В. У цьому переліку  – дві ювілярки: адміністраторам ТВО телебачення Тетяні Андріївні Гузь виповниться 60, а Олені Альфредівні Догойді – перших 40.
        Із роси й води вам, дорогі колеги!   


» Погода
Погода в Луцьку

» Друзі сайту
comin.kmu.gov.ua

Волинська обласна державна телерадіокомпанія