Підбито підсумки 1-го туру 13-го Всеукраїнського фестивалю фільмів, теле- і радіопрограм для дітей і молоді “ Золоте курча”. У ньому взяли участь 30 телерадіокомпаній та студій України різних форм власності, які представили на конкурс більше 80 робіт. У номінації “Природоохоронна та екологічна тематика” перемогу здобула передача “Екооко” яка розповідає про вихованців Луцького дитячого дошкільного закладу “ Жайворонок”. Щиро вітаємо авторів передачі-- Олену П'яних, Ніну Долінчук, Віктора Легеньковського і Андрія Федчука. Успіхів вам, колеги, і нових звершень.
Про це заявив голова групи В’ячеслав Кириленко, перебуваючи з робочим візитом у Луцьку. На його переконання, головним стрижнем цієї дискусії є питання про те, як забезпечити політичне майбутнє чинному прем’єру й лідеру опозиції. «І навколо цієї проблеми є тільки одна розв’язка, яка пропонується, – це вибори президента у парламенті», - зауважив В»ячеслав Кириленко і назвав цю конституційну змову українським пактом Молотова - Ріббентропа.
«Група «За Україну!» буде чинити опір такому розвитку подій, бо вважає, що на догоду інтересам двох партійних вождів не можна перекроювати Конституцію», - наголосив В»ячеслав Кириленко на прес-конференції. Він також зустрівся зі своїми однодумцями, прочитав лекцію «Україна на роздоріжжі: який шлях оберемо?» для студентів Волинського національного університету імені Лесі Українки і поспілкувався з лучанами в Палаці учнівської молоді.
Йдеться про підтримку малого підприємництва. Міський голова Богдан Шиба на апаратній нараді повідомив, що вже розроблений проект зменшення орендної плати за майно більш ніж вдвічі.
За попередньою оцінкою, через зменшення орендної плати бюджет міста втратить півтора мільйона гривень. Компенсувати їх міська влада планує за рахунок залучених коштів державного бюджету. За словами Богдана Шиби, очікується не менше сімдесяти мільйонів гривень.
кономічна наука для розвитку країни – так можна визначити суть науково-практичної конференції, яка відбувається у ВНУ імені Лесі Українки.
Її учасники – науковці вищих навчальних закладів України, переважно, західних областей, а також Польщі та Словаччини. “Саме цим людям доводиться дбати про конкурентоспроможність держави, доки політики вирішують власні проблеми”, – це думка декана економічного факультету ВНУ Любові Ліпич. Дані останніх років свідчать про те, що Україна щодо глобальної конкурентоспроможності посідає 73 місце із 131-ї, що є у переліку . Суттєво погіршують наш рейтинг такі чинники, як прозорість урядових рішень, ефективність використання державного бюджету, довіра суспільства до політиків і тягар державного регулювання. Економісти вказують і на те, що найрентабельнішими в Україні є посередницькі операції та діяльність, пов'язана з імпортом. Водночас, на виробництві старішає обладнання, застосовуються енергомісткі технології.
Окреме коло проблем, які впливають на розвиток регіонів, окреслив один з найповажніших учасників форуму, директор інституту регіональних досліджень Національної академії наук України Василь Кравців. За його словами, питання, на які економічна наука має дати відповідь спільно з владою, це адміністративо-територіальна реформа з перерозподілом функцій центру і регіонів, демографічна ситуація, доля сільських територій.
Зустріч науковців-економістів триватиме два дні. Сьогодні вони працюватимуть у таборі “Гарт”, що на березі озера Світязь.
Змагалися 10 працівниць цього фаху. За рішенням журі перемогу святкувала представниця стаціонарного дорослого відділення центральної районної поліклініки Світлана Ясеницька, яка захищатиме честь поліського краю на обласному конкурсі в Луцьку 29 травня.
Друге і третє місця відповідно посіли медсестра стоматполіклініки Юлія Веремчук і представниця травматологічного відділення центральної районної поліклініки Людмила Ризванюк.
Всі учасниці нагороджені подарунками, квітами , а переможці-- дипломами .
Про це учора під час другого пленарного засідання сесії обласної ради повідомив начальник Головного управління промисловості і розвитку інфраструктури облдержадміністрації Микола Кучеренко.
За словами посадовця найгірші дороги у Володимир-Волинському і Горохівському районах. Ефективність використання виділених коштів на реконструкцію доріг буде одним із питань порядку денного наступної сесії. Тоді ж депутати повернуться до іще однієї теми: йдеться про порядок надання мисливських угідь у користування. Натомість учора внесли поправки в рішення щодо надання в оренду водних об»єктів місцевого значення. Згідно із встановленими змінами орендарями ставків і озер можуть бути лише жителі області.
Загалом депутати розглянули і увалили рішення щодо 26 питань, винесених на сесію.